K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolej na Szarych Szeregów

0

Kontynuowane są – podzielone na osiem etapów – prace drogowe rozpoczęte w ubiegłym roku w zachodniej części Lęborka. Wykonano już ulicę Małopolską na odcinku od Pomorskiej do Lubelskiej. Obecnie trwa budowa ulicy Szarych Szeregów.

Drogowcy prowadzą roboty w zachodniej części miasta. W budowie znajduje się ulica Szarych Szeregów w Lęborku.

Miasto przekazało wykonawcy odcinek ulicy od Powstańców Warszawy do Strzelców Podhalańskich – mówi radna Halina Łukian. – Wykonana została kanalizacja sanitarna, a obecnie robiona jest podbudowa pod nawierzchnię. Nie będą na razie robione chodniki i nie planuje się na tym odcinku spowalniacza. Jeśli pogoda pozwoli, wkrótce położone zostaną krawężniki i niedługo mieszkańcy będą się cieszyć nową jezdnią. Wykonawca na bieżąco informuje mieszkańców o budowlanych utrudnieniach na drodze.

Jest to drugi z ośmiu etapów inwestycji drogowych opiewających na łączną kwotę 2 milionów 895 tysięcy złotych. Halina Łukian przypomina, że zakończyła się budowa jednego odcinka ulicy Małopolskiej. Po zakończeniu Szarych Szeregów przyjdzie kolej na dwa odcinki ulicy Małopolskiej, Generała Sosabowskiego i Batalionu Zośka.

W wyniku tego przedsięwzięcia powstanie 1800 metrów asfaltowej jezdni i 1300-1350 metrów kanalizacji deszczowej – wylicza radna.

Zakończenie budowy tych ulic ma nastąpić pod koniec września tego roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.