K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Radiowozy z terminalami

0

Słupska policja idzie z duchem czasu. Funkcjonariusze drogówki właśnie otrzymali do dyspozycji terminale płatnicze. Dzięki urządzeniom mandat będzie można uregulować kartą bankomatową już w radiowozie.

Cyfryzacja policji idzie pełna parą. Do rąk funkcjonariuszy słupskiej drogówki trafiło właśnie dziesięć nowych terminali. W tym tygodniu policjanci przeszli szkolenie z obsługi urządzeń i już niedługo będą używać ich w terenie.

Program wgrany w mechanizm urządzeń jest specjalnie dostosowany do potrzeb policji. Znajdą się w nim m.in. takie informacje, jak numer mandatu, nazwisko osoby wystawiającej, personalia odbiorca czy data sporządzenia dokumentu.

Myślę, że możliwość zapłaty kary na miejscu, w radiowozie, bez dodatkowych opłat za przelew będzie w pewnym stopniu ułatwieniem dla kierujących pojazdami czy osób, które za naruszenie różnych innych przepisów ukarane zostaną mandatami – ocenia Lesław Kot z Komendy Miejskiej Policji.

Sama procedura nałożenia kary pozostanie bez żadnych zmian. Po wypisaniu mandatu za wykroczenie, kierowca musi się zgodzić na jego przyjęcie. Następnie zdecyduje, czy za mandat zapłaci gotówką, czy kartą bankomatową. Co ważne, aby uregulować zobowiązanie musimy posługiwać się własną kartą. Za mandat popularnym plastikiem nie zapłaci za nas mąż lub żona.

W sklepach żona nie może za mnie zapłacić kartą – mówi Wiesław Simon z firmy e-Seriws – a ja nie mogę posługiwać się jej kartą. Podobnie jest przy regulowaniu kwoty za mandat – kartą tylko i wyłącznie może płacić jej właściciel.

Terminale sukcesywnie wprowadzane są w komendach w całym kraju. Od początku stycznia również Straż Miejska w Słupsku dysponuje takimi urządzeniami.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.