K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Winda w naprawie

0

W biurowcu przy ulicy Krzywoustego swoją siedzibę mają głównie fundacje oraz stowarzyszenia, w tym działające na rzecz niepełnosprawnych. Obecnie dotarcie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich na piętra budynku może być kłopotliwe ze względu na zepsutą windę.

Winda w biurowcu przy ulicy Krzywoustego 1 w Lęborku ma służyć przede wszystkim osobom niepełnosprawnym, schorowanym oraz starszym. Korzystanie z windy przez pozostałe osoby powinno odbywać się w sytuacjach uzasadnionych. Do ogłoszenia zamieszczonego przez Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku niestety nie wszyscy się stosują.

Mamy sygnały, że nie wszyscy właściwie użytkują windę – mówi Tadeusz Jakubik z MZGK w Lęborku. – Są przeciążenia, bo wożą różnego typu towary, co powoduje liczne awarie tej windy. Najbardziej na tym cierpią niepełnosprawni.

Obecnie, podobnie jak było to w roku ubiegłym, winda jest nieczynna. Dotarcie na poszczególne piętra budynku, w których swoją siedzibę mają liczne stowarzyszenia, stało się dla niektórych osób fizycznie niemożliwe. Tadeusz Jakubik podkreśla, że jest podpisana umowa z serwisem dźwigowym, który już zdiagnozował przyczynę awarii. Winda jest produkcji szwedzkiej i części do niej nie są dostępne na rynku w każdej chwili. Serwismeni szukają zamienników i gdy tylko je znajdą, winda zostanie uruchomiona.

W planach inwestycji miejskich znajduje się budowa dodatkowej windy dla osób niepełnosprawnych obsługującej biurowiec przy ulicy Krzywoustego. Może ona przyczynić się do rozwiązania powtarzających się problemów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.