K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Będą mieszkania w Tawęcinie

1

Budynek po byłej szkole w miejscowości Tawęcino w gminie Nowa Wieś Lęborska zostanie zaadaptowany na potrzeby mieszkaniowe. Powstanie dwanaście lokali komunalnych. Na ten cel przeznaczone zostanie blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych.

Jest pomysł na zagospodarowanie budynku po zlikwidowanej niegdyś szkole w miejscowości Tawęcino. Władze Nowej Wsi Lęborskiej doszły do wniosku, że w związku z zamiarem zwiększenia zasobu mieszkań komunalnych obiekt zostanie dostosowany właśnie do takich potrzeb.

Mamy dokumentację, projekt techniczny i pozwolenie na budowę – mówi wójt Ryszard Wittke. Powstanie 12 mieszkań o średniej powierzchni 55 metrów kwadratowych. Wartość kosztorysowa zadania to 2 miliony 270 tysięcy złotych. Obejmuje on mieszkania, otoczenie budynku z parkingami i budyneczki gospodarcze.

Gmina wystąpiła o uzyskanie dofinansowania na ten cel do Banku Gospodarstwa Krajowego i wyniesie ono nieco ponad milion złotych. Wój Wittke podkreśla, że najpierw musi nastąpić realizacja zadania zgodnie z projektem i oddanie budynków do użytku. Dopiero potem można wystąpić o dofinansowanie, które jest zapewnione.

W gminie Nowa Wieś Lęborska są trzy listy dotyczące przydziału mieszkań – komunalnych, socjalnych oraz z wyrokami sądu o eksmisję. W sumie na tych listach widnieje średnio od 60 do 70 nazwisk. Ryszard Wittke dodaje, że wniosków każdego roku przybywa, ale też listy są weryfikowane pod kątem zamieszkania w gminie oraz, na przykład, zakupu mieszkania i niezgłoszenia tego w urzędzie.

Budynek w Tawęcinie zaadaptowany na potrzeby mieszkaniowe zostanie oddany do użytku w ciągu najbliższych dwóch lat. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. 2 miliony złoty za budynek który stoi ???? wybudowanie nowego lokalu byłoby o wiele tańsze!!!!!!