K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Futsalowe MP U-14 w Ustce

0

W Ustce odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-14 w futsalu. Mistrzem Polski został zespół Rekordu Bielsko Biała.

Przez dwa dni hala sportowa Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Ustce była stolicą młodzieżowego futsalu U-14. O miano najlepszej drużyny walczyło 12 zespołów podzielonych na cztery grupy. Dziesięć z nich wyłoniono w grudniowych eliminacjach. Pozostałe dwa miejsca uzupełniali gospodarz mistrzostw, MKS Jantar Ustka i ubiegłoroczny mistrz Polski, Constract Lubawa. Radosław Szreder, prezes MKS Jantar Ustka uważa, że zlokalizowanie tej imprezy w Ustce jest wyróżnieniem nie tylko dla klubu, ale i miasta. Organizatorzy wiedzieli, jakimi warunkami nadmorski kurort dysponuje, a języczkiem u wagi mogło być zdobycie przez ustczan przed dwoma laty tytułu wicemistrza Polski w futsalu.

Rozgrywki rozpoczęły się od rywalizacji w fazie grupowej. W grupie „A” grały drużyny KS Futsal Oborniki, UKS Sobek Kraków i Junior Hurtap Łęczyca. Do grupy „B” trafiły Odra Opole, Promień Żary i Rekord Bielsko Biała. Grupę „C” tworzyły zespoły Solne Miasto Wieliczka, TAF Toruń i Beniaminek 03 Starogard Gdański. MKS Jantar Ustka, jako gospodarz trafił do grupy „D”, w której były też ubiegłoroczny mistrz Polski zespół z województwa warmińsko- mazurskiego Contract Lubawa oraz Szkoła Piłki Nożnej Szamotuły. Mecze rozgrywano dwa razy po dziesięć minut. Do ćwierćfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy natomiast ostatnie zespoły z grup walczyły o miejsca 9-12.

Znakomicie zagrał Jantar Ustka. Podopieczni Dominika Kaczmarka i Piotra Piszki wygrali swoją grupę. Najpierw pokonali 3:1 SPN Szamotuły, a w kolejnym meczu aktualnego mistrza Polski Constract Lubawa 2:1, co było największą niespodzianką. W półfinałach ustczanie spotkali się z zespołem Toruńskiej Akademii Futsalu, której ulegli 0:3. Warto zaznaczyć, że ustecka drużyna gra wyłącznie na trawie. Podkreślił to też Radosław Szreder i uznał, że w tym kontekście wyniki jego drużyny należy uznać za bardzo dobre, a walka o piąte miejsce w turnieju już jest sukcesem.

Mający mniej doświadczenia w futsalu ustczanie przegrali mecz o piąte miejsce z zespołem Odry Opole 1:6. Zajęcie szóstego należałoby jednak uznać za sukces zważywszy, że aktualny mistrz Polski znalazł się w grupie zespołów walczących dopiero o miejsca 11-12. Do tegorocznych faworytów mistrzostw Polski futsalu U-14 zaliczane były od początku dwa zespoły, które trafiły do finału. Radosław Szreder przyznał, że żaden z nich nie jest zdecydowanym faworytem.

Finał rozstrzygnął się pomiędzy drużynami Rekord Bielsko Biała i UKS Sobek Kraków. Po zaciętej walce zespół Rekordu wygrał 2:1 i tym samym został mistrzem Polski w futsalu do lat 14. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.