K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pęplino liderem

0

Rozgrywki Extraliga.pl Kobylnica minęły półmetek. Po sześciu kolejkach zespół z Pęplina, jako jedyny ma komplet punktów i jest samodzielnym liderem.

Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze pięć kolejek, które mogą być jeszcze bardzo interesujące. Więcej informacji o prognozowanych miejscach w tabeli mogą dać kolejne mecze. Zespołem, który w tym sezonie ma duże szanse na zwycięstwo jest drużyna Dominika Gruszki, Pęplino. Jak do tej pory nie doznała ona porażki. Ma osiem punktów, 47 bramek strzelonych i 16 straconych. Miejsce drugie zajmuje niedawny lider, Stal Jezierzyce, który ma pięć zwycięstw i jedną porażkę. Na miejscu trzecim z dwoma remisami i czterema zwycięstwami znajduje się KS Sparta Sycewice. Po piętach Sparty depcze Redar Słupsk i zespół beniaminka Akademia Pomorska – największa niespodzianka tegorocznych rozgrywek. Ciekawostką jest, że każdy z piątki czołowych zespołów ma strzelonych ponad 40 bramek.

W tegorocznych rozgrywkach zawodzi całkowicie drużyna Bar Pod Dzikiem, która doznała już trzech porażek. Najpierw przegrała 2:6 ze Stalą Jezierzyce, następnie doznała wysokiej porażki 7:14 z zespołem Redar Słupsk i – co było największą niespodzianką – uległa Akademii Pomorskiej 5:7. Niepowodzenia te sprawiły, że sławieńska drużyna jest dopiero na miejscu dziewiątym. Dariusz Czechowski, kapitan drużyny Bar Pod Dzikiem podkreślił, że w drużynie brakuje trzech podstawowych graczy. Na dodatek zabrakło też szczęścia w sytuacjach podbramkowych, ale jako zespół nie zamierzają składać broni.

Wszystko wskazuje na to, że w siódmej kolejce Bar Pod Dzikiem, grając z Pęplinem, będzie miał ciężką przeprawę. Zespół Dominika Gruszki będzie przecież dążył do utrzymania przewagi nad Stalą Jezierzyce.

W klasyfikacji strzelców z 16 zdobytymi bramkami prowadzi Krzysztof Kobalczyk, zawodnik Akademii Pomorskiej. Miejsce drugie z 14 bramkami zajmuje Marcel Staniszewski (Redar Słupsk), a miejsce trzecie Szymon Gołaszewski, zawodnik Pęplina mający na swoim koncie 13 goli. Siódma kolejka powinna nieco rozjaśnić sytuację pierwszej piątki w tabeli i wskazać zespół, który będzie bliżej zwycięstwa w rozgrywkach Extraliga.pl Kobylnica w sezonie 2017/2018. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.