K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tczewska z parkingiem

0

Zakończyły się prace przy budowie utwardzonych miejsc parkingowych przy ulicach Tczewskiej i Krzywoustego w Lęborku. W różnych częściach osiedla powstało w sumie 35 miejsc postojowych. Koszt inwestycji to 120 tysięcy złotych.

W Lęborku pojawiły się kolejne utwardzone miejsca parkingowe. Płytami typu jumbo wyłożono teren przy ulicach Tczewskiej i Krzywoustego, w sąsiedztwie restauracji McDonald’s. W ten sposób wygospodarowano 35 funkcjonalnych miejsc parkingowych. Inwestycję zrealizowała lokalna firma Maxbruk.

Zainicjowaliśmy to wspólnie z McDolad’sem – wyjaśnia burmistrz Witold Namyślak. Chodziło o to, żeby ten teren uporządkować. Ponieważ nie wchodziło to w zakres inwestycji, od firmy otrzymaliśmy 70 tysięcy na zakup płyt, a wspólnie ze Spółdzielnią ułożyliśmy dwa parkingi. Teraz mieszkańcy mogą z nich korzystać.

Całkowity koszt budowy parkingów w tym rejonie miasta wyniósł 120 tysięcy złotych. Witold Namyślak dodaje, że lęborczan może czekać niespodzianka, ponieważ jest już umówiony z przedstawicielem KFC. Będzie próbował namówić tę firmę do zlokalizowania w mieście jej punktu.

Do sprawy ewentualnej lokalizacji w Lęborku kolejnej znanej sieci gastronomicznej wrócimy. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.