K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Więcej miejsc dla dzieci

0

Słupsk otrzymał pieniądze na dodatkowe miejsca w żłobkach i przedszkolach. Znany jest również wykonawca budowanego przedszkola modułowego przy ul. Hubalczyków.

Słupsk dostał ponad 200 tys złotych na utworzenie 60 nowych miejsc w miejskich żłobkach. Pieniądze zostaną wykorzystane na poszerzenie możliwości placówek przy ulicach Łukasiewicza i Andersa. To efekt nowej ustawy Ministerstwa Edukacji, która pozwala na umieszczenie większej liczby dzieci w jednej przestrzeni.

Miejsc w żłobkach rzeczywiście brakuje i te sześćdziesiąt miejsc, które będziemy mieli w dwóch przedszkolach, utworzone za 216 tysięcy złotych z projektu Maluch, to bardzo duży postęp. W ubiegłym roku mieliśmy takich dofinansowanych miejsc tylko dziesięć – powiedziała wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Samorząd od dawna borykał się z problemem zbyt małej bazy przedszkolno-żłobkowej w stosunku do potrzeb. W konsekwencji wiele dzieci nie znajdowało miejsca w publicznych placówkach. Rozwiązać tę sytuację może po części budowa przedszkola modułowego, które ma już wykonawcę. Wiceprezydent Danilecka-Wojewódzka poinformowała, że wpłynęły cztery oferty przetargowe, a ich propozycje zamykały się kwotami od 4,9 do 6,6 miliona złotych. Przyjęto ofertę najtańszą i przedszkole budować będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Trak-Bud Jacek Gryziecki z Byszewa w gminie Siemyśl.

Budowa nowego oddziału ruszy na dniach, a według planu powinna się zakończyć w październiku. Pierwsza rekrutacja do przedszkola przewidziana jest już na marzec. Nowa placówka przy Hubalczyków pomieści 125 maluchów. Dokładnie tyle dzieci nie znalazło miejsca podczas poprzedniego naboru do przedszkoli publicznych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.