K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wyburzanie przy Przymurnej

0

Jedna z kamienic przy ulicy Przymurnej w Lęborku runęła jak domek z kart. Był to efekt planowanej przez Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej rozbiórki obiektu. Mieszkańców wyburzonego budynku wcześniej przeniesiono do innych lokali.

Spektakularnego wyburzenia dokonano w minioną sobotę, 3 lutego, przy ulicy Przymurnej w Lęborku. Rozpoczęto tym samym planowane prace rozbiórkowe starej kamienicy, która wymagała gruntownego remontu.

Jesteśmy w trakcie rozbiórki tej kamienicy – mówi burmistrz Witold Namyślak. Mieszkańcy zostali przeniesieni do innych lokali. Myśmy od wielu lat planowali rozebranie tego budynku. Był w kiepskim stanie technicznym i nie spełniał warunków mieszkaniowych. Konserwator zabytków wyraził zgodę na rozbiórkę.

Miasto ma plany związane z zagospodarowaniem terenu po wyburzonej kamienicy. Witold Namyślak zapowiada, że rozbiórka dotyczyć będzie także części garaży. Odnowiony zostanie mur obronny, pojawią się ławeczki dla mieszkańców i teren zmieni się w interesujący skwer.

Obszar w pobliżu ulicy Przymurnej to ciekawa część Lęborka również pod względem przyrodniczym. Działka położona w centrum miasta znajduje się nad rzeką Łebą. Walory krajobrazowe widoczne są szczególnie w sezonie letnim. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.