K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Uwiecznieni na fotografiach

0

Wkrótce rozpocznie się zbiórka zdjęć przedstawiająca mieszkańców Lęborka. Z wybranych fotografii powstaną plansze prezentujące lęborczan „Na co dzień i od święta”. W ten sposób każdy będzie mógł przyczynić się do tworzenia wystawy, która będzie dostępna w przestrzeni publicznej.

Lęborczanie przyzwyczaili się do pojawiających się w różnych rejonach miasta ciekawych zdjęć w większym formacie, eksponowanych w formie plansz. W ten sposób pokazane zostały już, m.in. poszczególne dzielnice miasta w perspektywie historycznej oraz drużyny harcerskie i sportowe, grupy przedszkolne i klasy szkolne naszego regionu z lat 40. 50. 60. zeszłego wieku. Obecnie prowadzone są przygotowania do kolejnej mobilnej wystawy.

Myślę, że mieszkańcy naszego miasta polubili te wystawy fotograficzne – mówi Ewa Kłosowska, prezes stowarzyszenia „Na 102”. – W tym roku wpadliśmy na pomysł, żeby pokazać portret lęborczan na co dzień i od święta. Już się produkują plakaty i ulotki. W tym roku chcemy zebrać zdjęcia rodzin w dwóch odsłonach. Pierwsza, to portrety rodzinne robione w zakładach fotograficznych. Potem rodziny już inaczej się fotografowały. Przy okazji przyjęcia, uroczystości rodzinnych ktoś kazał wszystkim się ustawić i ich sfotografował. Takie zdjęcia najbardziej nas interesują. Chcielibyśmy pokazać jak najwięcej mieszkańców Lęborka i o takie prosimy.

Fotografie można przekazywać drogą elektroniczną lub dostarczać bezpośrednio do siedziby stowarzyszeniu „Na 102”. Tam zostaną zeskanowane i natychmiast oddane.

Chcemy też podpisywać zdjęcia, więc potrzebna jest informacja jak to rodzina i w jakich okolicznościach zdjęcia powstawały – dodaje Ewa Kłosowska. – Otrzymaliśmy grant z miasta na ten cel. Za przyznana nam kwotę powstanie około 20 plansz.

Najnowsze plansze będzie można zobaczyć w tym roku w uczęszczanych przez mieszkańców miasta miejscach, w tym w budynku centrum handlowego. Rozpatrywane są jeszcze inne lokalizacje w przestrzeni publicznej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.