K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Okradziono plebanię

0

Do kradzieży z włamaniem doszło we wtorek, 6 lutego, w podlęborskiej miejscowości Mosty. Złodziej zakradł się na teren plebanii przy kościele pod wezwaniem świętego Brata Alberta Chmielowskiego i wyniósł wartościowe przedmioty. Sprawę wyjaśnia policja.

Do incydentu doszło w miniony wtorek (6 lutego) na terenie parafii pod wezwaniem świętego Brata Alberta Chmielowskiego w Mostach. Podczas mszy świętej, która rozpoczęła się o godz. 18 do plebanii znajdującej się tuż obok budynku kościoła włamał się złodziej. Wybił szybę w oknie. Następnie przeszukał wszystkie pomieszczenia dokonując kolejnych szkód. Włamywaczowi nie udało się odnaleźć pieniędzy, więc wyniósł z wnętrza budynku sprzęt elektroniczny.

O zdarzeniu została poinformowana policja komendy powiatowej w Lęborku. W związku z tym, że obiekt był monitorowany, ksiądz przekazał funkcjonariuszom zapis z kamer. Ponadto, zabezpieczono ślady. Na miejscu pracował też pies tropiący, lecz ze względu na złe warunki atmosferyczne nie podjął tropu.

Trwa wyjaśnianie okoliczności przestępstwa i ustalanie sprawcy kradzieży z włamaniem. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.