K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Policjanci wyczuli złodzieja

0

Policjanci zatrzymali 23-letniego słupszczanina podejrzanego o kradzież perfum z drogerii. Mężczyzna na widok zbliżających się funkcjonariuszy rzucił się do ucieczki.

To kolejny złodziej perfum schwytany przez słupskich policjantów. W ostatnim czasie, szczególnie w okresie bożonarodzeniowym, dochodziło do wielu podobnych przestępstw. Tym razem zadanie funkcjonariuszom ułatwił sam sprawca. Widząc patrolujących okolice mundurowych, zaczął się podejrzanie zachowywać, co zwróciło uwagę stróżów prawa. Policjanci rozpoczęli interwencję. Jak się okazało, 23-letni mieszkaniec powiatu słupskiego nie potrafił wyjaśnić swojego nerwowego zachowania. Stwierdził natomiast, że spędzał czas w pobliskiej galerii handlowej, jednak nie chciał podać powodów, z powodu których tam przebywał.

Zwróciliśmy uwagę, że w ręku kurczowo trzymał plecak, w którym – jak się później okazało – znajdowały się perfumy. Nie był w stanie wytłumaczyć, skąd je ma ani nie przedstawić żadnego paragonu poświadczającego, że kupił je chwilę wcześniej. W późniejszej rozmowie przyznał się, że ukradł je z jednej z perfumerii w galerii handlowej – poinformował kom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Przeprowadzona przez policjantów analiza sklepowego monitoringu potwierdziła, że mężczyzna przywłaszczył perfumy. Kosmetyki od razu zostały oddane do drogerii. Ich wartość szacuje się na 650 złotych. Za ten czyn mieszkańcowi powiatu słupskiego grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.