K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Seniorzy z e-bookami

0

Od ubiegłego roku Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku umożliwiła swoim czytelnikom darmowy dostęp do e-booków. Dzisiaj, 7 lutego, odbyło się spotkanie zachęcające seniorów do czytania książek, których treść zapisana jest w formie elektronicznej.

Spotkanie mające na celu zachęcenie seniorów do korzystania z nowoczesnych i komfortowych rozwiązań odbyło się w klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Omówiono, między innymi, możliwość uzyskania nieodpłatnego dostępu do katalogu e-booków.

Zofia Biskupska-Lisiecka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku przypomina, że osoby chcące szybko przeczytać książkę, mogą w bibliotece pobrać kod, zalogować się w bibliotece Legimi i czytać do woli. Jest to usługa bezpłatna.

Liczymy na to, że seniorzy będą korzystać z e-booków – dodaje dyrektorka biblioteki. – Jest to o tyle korzystne dla nich, że na monitorach komputerów czy czytników można powiększyć sobie czcionkę, co nie jest możliwe w papierowej książce.

Oferta lęborskiej książnicy cieszy się sporym zainteresowaniem wśród czytelników. Zofia Biskupska-Lisiecka podkreśla, że popularność wynika, między innymi, z bogatej oferty tytułów – ponad 22 tysiące książek, w większości nowości wydawniczych.

Czytanie e-booków jest możliwe na większości smartfonów, tabletów, komputerów i czytników. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.