K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Turniej fanów futbolu

0

W Ustce odbył się turniej drużyn piłkarskich „Fani futbolu” o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Ustce. Uczestniczyło w nim 10 drużyn a zwycięzcą został zespół Rainbow Team.

Powszechnie wiadomo, że najbardziej popularną dyscypliną sportową jest piłka nożna. Grają w nią przedszkolaki, młodzież i dorośli. Z myślą o podwórkowych graczach Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Ustce oraz główny pomysłodawca Mateusz Życzyński zorganizowali turniej „fanów futbolu” tzw. dzikich drużyn. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć zespołów o przedziwnych nazwach, które podzielono na dwie grupy. Zespoły w grupach grały systemem „każdy z każdym”. W grupie „A” rywalizowały drużyny: Mikołaje FC, Szach i Mat, KC Tłoki, Zmarnowane Talenty oraz Arcy Black. Do grupy „B” trafiły zespoły: Karol Pęplino, Almir Burza, Kopacze Piłki, Adidas All Stars i Rainbow Team.

Mateusz Życzyński, organizator turnieju podkreśla, że jest to jedyny taki turniej w regionie. Grają drużyny, które same tworzyły swoje składy. Sądził, że będzie kłopot ze skompletowaniem uczestników, tymczasem po około dziesięciu dniach od ukazania się w mediach ogłoszenia o turnieju, miał on już komplet zgłoszeń. Powodzenie tej imprezy skłania organizatora do uczynienia jej cykliczną. Następny taki turniej planuje na przełomie kwietnia i maja.

Grupę „A” wygrał zespół Szach i Mat, który odniósł trzy zwycięstwa i jeden mecz zremisował. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna Zmarnowane Talenty. Po dwóch zwycięstwach i jednym remisie miejsce trzecie zajęły Mikołaje FC. Na miejscu czwartym i piątym z jednym punktem uplasowały się zespoły KC Tłoki i Arcy Black.

Grupę „B” wygrał zespół Almir Burza, drugie miejsce wywalczył Adidas All Stars a trzecie Rainbow Team. Wszystkie te zespoły miały po trzy zwycięstwa. O kolejności miejsc decydowała różnica zdobytych bramek. Na miejscu czwartym z czterema punktami znalazł się zespół Kopacze Piłki, a bez punktów ostatnie miejsce zajął Karol Pęplino.

W pierwszej parze półfinałowej spotkały się Almir Burza – Szach i Mat. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 4:4. W rzutach karnych 2:0 wygrał Almir. W drugim półfinale Rainbow Team pokonał 4:2 zespół Adidas All Stars. Tak, więc finał rozegrał się pomiędzy zespołami Almir Burza, a Rainbow Team. Tę rywalizację 3:1 wygrał zespół Rainbow Team zdobywając tym samym puchar Dyrektora ZSTiO w Ustce. Zwycięzcy grali w składzie: Karol Czubak, Mariusz Karpiński, Kacper Dawid, Michał Zborowski, Wojciech Przychoda oraz Sebastian Wasiuk. W meczu o trzecie miejsce Szach i Mat uległ 0:5 drużynie Adidas All Stars. Trzeba przyznać, że w każdym meczu tego turnieju widać było ogromną wolę walki.

Tytuł króla strzelców zdobył Karol Czubak z drużyny Rainbow Team, który strzelił 14 bramek. Najlepszym zawodnikiem został Piotr Lisowski z zespołu Szach i Mat, a najlepszym bramkarzem okazał się Bartłomiej Fursewicz z Almiru Burza. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.