K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koniec iluminacji

0

Jeszcze tylko w czwartkowy wieczór będzie okazja sfotografować się na tle iluminowanego parku przy alei Sienkiewicza. W piątek, 9 lutego, rozpocząć się ma demontaż ozdób.

Iluminacje świąteczne tej zimy są bardzo bogate i wyjątkowo długie. A także kosztowne. Ich premiera miała miejsce 6 grudnia 2017 roku, a światełka, szczególnie te w parku przy alei Sienkiewicza przez większość czasu świeciły się na okrągło. Początkowo wzbudziły entuzjazm wśród słupszczan i przyjezdnych. Przedstawiciel firmy, która je montowała tłumaczył, że projekt przygotowywany był specjalnie pod park Sienkiewicza, by takimi zdobieniami przybliżyć mieszkańcom epokę naszego noblisty. Potem się okazało, że identyczne figury, przygotowane przez tę sama firmę, stoją w warszawskich Łazienkach Królewskich, Mławie czy Oliwie.

Cała świąteczna iluminacja miasta, z choinkami, oświetlonymi drzewkami, ozdobami ulicznych latarni oraz dodatkowo z sylwestrem pod Ratuszem kosztowała tej zimy mieszkańców blisko 600 tysięcy złotych. Nie wiadomo dlaczego utrzymywana jest tak długo i dlaczego świeci również w dzień. W ten sposób stracono codzienną szansę na spektakularne bez wątpienia odpalania światełek po zapadnięciu zmroku. Kto chodził do kina np. na poranki, ten wie jak dzieci reagowały na wygaszanie świateł, a tutaj ten efekt pominięto, tyle że w odwrotną stronę. A przy tak bogatej iluminacji Słupsk miał szansę na swoisty teatr światła.

W przyszłym roku ma się pojawić w mieście ta sama iluminacja. Przypomnijmy, że koszt jej dzierżawy wynosi 255 tysięcy złotych rocznie. To jest wyraźny sygnał, że urzędujący prezydent na poważnie traktuje start w tegorocznych wyborach samorządowych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.