K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zapobiec zamarznięciu!

0

Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia. Dlatego też, podobnie jak było to w latach poprzednich, policjanci z lęborskiej komendy patrolujący miasto zwracają szczególną uwagę na miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub nietrzeźwe.

Dzielnicowi z lęborskiej komendy policji podczas swojego obchodu sprawdzają miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki, piwnice, dworce i strychy starych kamienic. Mundurowi odnajdując takie osoby informują je o możliwości skorzystania z pomocy specjalistycznych ośrodków, które wszystkim potrzebującym oferują nocleg i ciepły posiłek.

Jak informuje st. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku, z doświadczenia policjantów wynika, że w wielu przypadkach również dzięki informacjom przekazywanym przez mieszkańców policjanci udzielali pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem, często ratując im życie. Stąd apel nie tylko policjantów, ale i pracowników pomocy społecznej.
Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażone osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.
Zimową porą na wychłodzenie organizmu są również narażone osoby starsze. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie, nie wstydźmy się sprawdzić i spytać czy potrzebuje naszej pomocy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.