K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowy Teatr na nowo

0

Urząd miejski ogłosił przetarg wykonawczy na budowę nowej siedziby słupskiego teatru. Obiekt powstanie w miejscu starej wozowni przy ulicy Lutosławskiego.

Obecnie Filharmonia Sinfonia Baltica i Nowy Teatr dzielą jeden budynek, znajdujący się przy ulicy Jana Pawła II. Odczuwalna ciasnota i brak przestrzeni utrudniają działalność artystyczną jednej i drugiej instytucji. Już niedługo sytuacja ta może ulec znacznej poprawie. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na budowę nowego obiektu dla teatru. Budynek zaprojektowano tak, aby spełniał potrzeby tej instytucji oraz pracujących w nim osób.

To projekt perspektywiczny – mówi Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku. – Wiemy, jak miasto się rozwija, w jaki sposób będzie rozwijał się teatr i kroimy to na miarę naszych potrzeb i możliwości.

Nowa siedziba teatru powstanie w miejscu starej wozowni przy ulicy Lutosławskiego. Przede wszystkim w budynku znajdzie się miejsce na salę widowiskową, która pomieści do 250 osób. Dodatkowo wygospodarowana zostanie przestrzeń na zaplecze warsztatowe i dwie sale prób. Górne kondygnacje obiektu przeznaczono na pokoje wypoczynkowe dla artystów z tarasem na samym dachu.

Teatr jest tak zaprojektowany, aby spektakle mogły być przeniesione w podobne warunki do tych, które teraz mamy. Tak więc teatr nic nie straci, zyska troszkę mniejszą widownię – będzie to nieco większa scena kameralna, taka, która jest potrzebna, aby prowadzić stałą, regularną działalność. Czyli aby w każdy weekend oglądać spektakle, na których będzie publiczność, a w tygodniu grać repertuar edukacyjny i prowadzić warsztaty, co też jest podstawą tego budynku – informuje Dominik Nowak.

Obiekt teatralny budowany jest w ramach projektu rewitalizacji miasta. Koszt inwestycji wynosi ponad 13 milionów złotych. Jeśli prace pójdą zgodnie z planem, to pierwszy spektakl w nowej siedzibie zobaczymy za dwa lata.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.