K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rywalizacja i szczytny cel

0

Każdy mieszkaniec powiatu lęborskiego, preferujący aktywny tryb życia, ma możliwość przyłączenia się do akcji „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Pokonując określoną liczbę kilometrów monitorowanych przy pomocy aplikacji Endomondo na urządzeniu mobilnym można przyczynić się do zakupu elektrycznego wózka inwalidzkiego.

Oficjalne otwarcie akcji pod hasłem „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo” nastąpiło w miniony piątek, 9 lutego. Do Starostwa Powiatowego w Lęborku przybyło około 70 sympatyków różnych form aktywności fizycznej. Celem akcji jest pokonanie co najmniej 100 tysięcy kilometrów pieszo, biegiem lub na rowerze. Wystarczy zainstalować aplikację endomondo na urządzeniu mobilnym oraz zarejestrować się w rywalizacji. Każda z osób, która przyłączy się do tego przedsięwzięcia otrzyma elementy odblaskowe, kamizelkę i opaskę. Kamizelki dostępne będą dla wszystkich zgłaszających się z uaktywnioną aplikacją w siedzibie organizatora, czyli w starostwie powiatowym oraz w wybranych punktach na terenie poszczególnych gmin. Jeśli uda się zgromadzić zamierzoną liczbę kilometrów partner akcji, czyli firma Farm Frites Poland S.A. ufunduje elektryczny wózek inwalidzki osobie niepełnosprawnej z terenu powiatu lęborskiego. Starosta Teresa Ossowska-Szara nie ukrywa, że nie starostwo to wymyśliło, ale wszystko co dobre rodzi się z porozumienia i współpracy.

Kiedy przyjechał do nas starosta brzeski, to z pełnym ekwipunkiem rowerowym. Zapytałam, po co to wszystko. Wtedy powiedział mi, że jest taka aplikacja i oni muszą wypracować tyle kilometrów, żeby coś z tego mieć. My dołożyliśmy do tej aplikacji ideę społeczną. Zwróciliśmy się o wsparcie do Farm Frites i firma od razu wykazała chęć współpracy – podkreśliła T. Ossowska-Szara.

Podczas inauguracyjnego spotkania jego uczestnicy mogli, m.in. obejrzeć prezentację sposobu przyłączenia się do „zbiórki” kilometrów oraz wziąć udział w symbolicznym starcie. Przy wystrzale startowego pistoletu najpierw wyruszyli rowerzyści. Następnie biegacze i tzw. kijkarze, czyli uprawiający Nordic-Walking. Sportowa rywalizacja mieszkańców powiatu zakończy się 31 lipca. Rozstrzygnięcie rywalizacji i wyróżnienie najlepszych zaplanowano na 25 sierpnia podczas organizowanej w Lęborku imprezy plenerowej z cyklu „Pożegnanie Lata”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.