K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowoczesne tablice

0

Gmina Kobylnica pozyskała około 84 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego. Do szkół trafiły między innymi tablice i monitory interaktywne.

W szkołach gminy Kobylnica na dzieci wracające z ferii czekała niespodzianka. W salach lekcyjnych pojawił się nowoczesny elektroniczny sprzęt dydaktyczny. Klasy wyposażono w tablice i monitory interaktywne oraz projektory ultraktrótkoogniskowe, które z pewnością uatrakcyjnią zajęcia.

To są urządzenia, których pokolenie moje albo trochę starsze nie miało jeszcze okazji doświadczać – mówi Karol Kotusiewicz, specjalista ds. wizerunki w Gminie Kobylnica. – Pokolenie, które teraz kształci się w szkołach na terenie naszej gminy, będzie już mogło w tym trudnym procesie edukacji korzystać z nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Bardzo się z tego cieszymy, bo mamy nadzieję, że dobra kadra pedagogiczna w połączeniu z nowoczesnymi technologiami i oczywiście zaangażowaniem uczniów przynosi dobre rezultaty. A tymi rezultatami będzie dla nas podniesienie całego poziomu kształcenia w szkołach.

Nowoczesne pomoce naukowe zakupiono dzięki dotacji rządowej z programu „Aktywna Tablica”. Jego założeniem jest przygotowanie młodych ludzi do życia w społeczeństwie informacyjnym. Sprzęt dydaktyczny trafił do 5 szkół gminnych. Cały koszt inwestycji wynosi ponad 83 tysiące złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.