K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Osiedle na sportowo

0

Już niedługo mieszkańcy Osiedla Niepodległości będą mogli korzystać z nowych obiektów sportowych. W parku Witkacego powstanie nowe boisko wielofunkcyjna, a przy Elektryku pojawi się bieżnia lekkoatletyczna.

Realizowany etapami park Witkacego znowu rozrośnie się na wiosnę. Do istniejącej infrastruktury rekreacyjnej w najbliższych miesiącach miasto dołoży nowe boisko. Przy ulicy Frąckowskiego wybudowany zostanie plac wielofunkcyjny, umożliwiający grę w koszykówkę, siatkówkę czy tenisa. Ponadto znajdujący się obok plac zabaw zyska oświetlenie. W opinii wiceprezydenta Marka Biernackiego zwłaszcza jesienią potencjał tej przestrzeni – ważnej i bardzo potrzebnej mieszkańcom – jest niewykorzystywany, i to właśnie z powodu niedomogów infrastrukturalnych, takich jak brak lamp ulicznych. Inwestycja powinna być oddana do użytku pod koniec czerwca, a więc jeszcze przed rozpoczęciem wakacji. Oferty w przetargu na budowę obiektu można składać w urzędzie miejskim do 20 lutego.

Kolejne przedsięwzięcie – bieżnia lekkoatletyczna – powstaje natomiast przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, czyli popularnym Elektryku. W tej sprawie ratusz organizuje konsultacje społeczne – między innymi dlatego, że pod projektem obywatelskim podpisało się bardzo dużo zainteresowanych inwestycją osób, a sama projekt budził spore emocje. W praktyce powstanie mały stadion lekkoatletyczny z bieżnią wokół.

Spotkanie odbędzie się w budynku szkoły 20 lutego o godzinie 16. A już od jutra, 14 lutego, w wydziale inwestycji ratusza można składać uwagi odnośnie do koncepcji budowy obu obiektów. Projekty parku Witkacego i bieżni dla lekkoatletów realizowane są w ramach budżetu partycypacyjnego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.