K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Uwaga, dzikie zwierzęta

0

W miejscowości Strzeszewo w powiecie lęborskim doszło do kolizji drogowej. Kierowca mercedesa uderzył w jelenia, który wbiegł gwałtownie na jezdnię. Na szczęście nic poważnego się nie stało. To jednak kolejne zdarzenie drogowe z udziałem dzikiego zwierzęcia.

Ostatnio nie tylko w Strzeszewie, ale na terenie całego powiatu lęborskiego doszło do wielu zdarzeń drogowych z udziałem leśnej zwierzyny. Do kolizji dochodzi najczęściej w nocy, gdy kierowcy nie są w stanie odpowiednio szybko zareagować na zwierzęta wybiegające na drogę. Czasem kończy się na strachu i udaje się uniknąć większych szkód. Niekiedy jednak uszkodzeniu ulega pojazd lub poszkodowani są uczestnicy zdarzenia.
Kierowcy przejeżdżający przez las powinni być szczególnie ostrożni. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę. Przypominają również, że rannemu zwierzęciu powinno się udzielić pomocy. Jest nią choćby powiadomienie odpowiednich służb – policji, straży pożarnej lub miejskiej, lekarza weterynarii czy pracownika służby leśnej.

St. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku przestrzega, że jeżeli kierowca w takiej sytuacji nie zareaguje, naraża się na karę aresztu lub grzywny w wysokości nawet do pięciu tysięcy złotych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.