K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Prowadź z sercem

0

Zamiast bloczków z mandatami i pouczeń rozdawali lizaki. Tak wyglądała wspólna akcja policji i strażników z Kobylnicy, zachęcająca kierowców do zachowania bezpieczeństwa na drodze.

W walentynki strażnicy z Kobylnicy postarali się o osłodzenie kierowcom podróży przez gminę. W ramach akcji pod hasłem: „Jak kocha, to poczeka. Kieruj się sercem”, zatrzymywali kierowców i uczulali na bezpieczną jazdę. Na zachętę każdy siedzący za kółkiem otrzymał lizaka w kształcie dużego czerwonego serca. Reakcje kierujących pojazdami były w opinii mundurowych bardzo pozytywne.

Na początku zdziwienie, a potem zadowolenie i uśmiech na twarzy, kiedy orientują się, że jest to związane z akcją mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy – mówi Piotr Der, p.o. komendanta SG w Kobylnicy. – Chcemy też zadbać o pozytywny wizerunek straży, nie tylko naszej – gminnej, ale i tej ogólnopolskiej.

Kierowcy na taką formę prewencji reagowali niezwykle przyjaźnie. Opowiadali przy tym o swoich doświadczeniach na drodze i obserwowanych zachowaniach innych użytkowników. Nagminnie powtarzały się uwagi dotyczące wyprzedzania na trzeciego i przekraczania linii ciągłej, a także wymuszania klaksonem na wolniej jadących ustępowania miejsca i zjazdu na pobocze.

Niestety wielu kierowców nadal nie przestrzega przepisów i ochoczo dociska pedał gazu do podłogi. Po likwidacji fotoradarów niektórzy z nich czują się bezkarni i swoim zachowaniem zagrażają na drodze innym. Dlatego warto uświadamiać, że bezpieczeństwo służy wszystkim.

Liczymy na to, ze tym drobnym upominkiem zachęcimy kierowców, żeby przynajmniej dzisiaj, a i – jeśli to możliwe – w ciągu całego roku odrobinę wolniej jeździli po naszych drogach, zwracali uwagę na pieszych, a przede wszystkim weryfikowali to, w jaki sposób się poruszają, a jakie są warunki atmosferyczne – mówi Karol Kotusiewicz, specjalista ds. wizerunku gminy Kobylnica.

To nie pierwszy raz, kiedy gminni strażnicy przeprowadzają takie akcje prewencyjne. W poprzednich latach zamiast lizaków rozdawali kierowcom pączki.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.