K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ścieki do rzeki

0

W Nowej Wsi Lęborskiej wybijały ścieki ze studzienki kanalizacyjnej zanieczyszczając pobliską rzekę Kisewa. Oprócz nieprzyjemnego zapachu do wód dostawały się nieczystości, w tym zużyte środki higieny osobistej. Interweniował gminny zakład usług komunalnych.

Czujnością i troską o środowisko wykazały się osoby, które zauważyły wpadający strumień ścieków do rzeki Kisewa w Nowej Wsi Lęborskiej, w pobliżu osiedla Na Stoku. Zgłoszenie przekazane przez naszych widzów okazało się rzeczywiście niepokojące ze względu na możliwość skażenia środowiska. Nieczystości, w tym m.in. pozostałości po środkach higieny osobistej, wydobywały się z niedrożnej studzienki kanalizacyjnej.

Stwierdziliśmy dzisiaj awarię pompy – mówi Jarosław Tadeja, dyrektor Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Nowej Wsi Lęborskiej. Została ona spowodowana zanieczyszczeniami w sieci. Przy tej okazji chciałbym zaapelować do użytkowników, żeby nie wrzucać do kanalizacji żadnych dużych przedmiotów, materii stałych, popiołu, resztek gruzu… Bo i takie rzeczy znajdujemy. Łącznie z prześcieradłami, pampersami… To powoduje zablokowanie pomp, zatkanie i następuje taka sytuacja jak dzisiaj, czyli wyrzucanie ścieków.

Zapewniono o natychmiastowej interwencji w tej sprawie. Jarosław Tadeja przekonywał, że akurat dzisiaj prowadzona jest akcja monitoringu i czyszczenia studzienek.

Szczęście, że dzisiaj mamy samochód asenizacyjny, więc nas wspomoże w tej sprawie. Dzisiaj będzie studzienka wyczyszczona i pompa uruchomiona. O ile się nie spaliła, bo i takie wypadki następują – zastrzegł dyrektor.

Po rozmowie z dyrektorem nowowiejskiego zakładu usług komunalnych udaliśmy się ponownie na miejsce niedrożnej studzienki. Tam rozpoczęto już prace związane z usunięciem awarii. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.