K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Więcej za mniej

0

Połączenie Młodzieżowego Centrum Kultury i Słupskiego Ośrodka Kultury stało się faktem. Włodarze miasta przekonują, że dzięki fuzji jednostek mieszkańcy zyskają bogatszą ofertę kulturalną.

Sternicy miasta wierzą, że połączone siły MCK-u i SOK-u wzmocnią ofertę kulturalną w mieście. Po prawie roku przygotowań do fuzji i zgodzie członków rady miejskiej obie instytucje od początku lutego działają jako całość. Zatrudnionym w jednostkach zagwarantowano miejsca pracy oraz zachowanie wypracowanych przywilejów. Nie zmienią się także cykliczne wydarzenia organizowane przez SOK i MCK. Wszystkie imprezy kulturalne, swoim artyzmem na stałe wpisane do kalendarza obu instytucji, pozostaną – zapowiada wiceprezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Wśród nich na pewno nie zabraknie więc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz konkursu Ośmiu Wspaniałych, aktywizującego słupskich wolontariuszy.

Zdaniem wiceprezydent działań kulturalnych w przestrzeni miejskiej pojawi się jednak znacznie więcej. Lepiej wykorzystany ma być także potencjał instruktorów. Modernizacji doczeka się również budynek Młodzieżowego Centrum Kultury. W dobrym stanie znajduje się w nim kino Rejs, przez lata doinwestowywane przez miasto.

Będziemy chcieli bardzo wzmocnić funkcjonowanie tego kina – mówi wiceprezydent Danilecka-Wojewódzka – poprzez rozszerzenie warsztatów filmowych i fotograficznych dla młodzieży. Chcemy także zmodernizować całą przestrzeń wewnętrzną poprzez zmianę funkcji. Mamy dokumentację, mamy oszacowane koszty, które są trochę większe, niż się spodziewaliśmy, dla tego będziemy musieli procedować o zwiększenie nakładów. Wreszcie – termomodernizacja zewnętrzna, którą prowadzi pan prezydent Marek Biernacki. Pieniądze na nią przeznaczymy z niewykorzystanych środków przeznaczonych na szkołę ekonomiczną.

Obecnie w Słupskim Ośrodku Kultury pracuje 58 osób. W tym roku jednostka będzie obchodzić 60-lecie swojego istnienia.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.