K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Odzyskane z lombardu

0

Z mieszkania na terenie Lęborka została skradziona konsola do gier Xbox wraz z wyposażeniem. Dzielnicowy wpadł na trop mężczyzny, który mógł dokonać tego czynu. Przedmioty zostały odnalezione w jednym z lęborskich lombardów.

Policjanci ustalili, że do kradzieży doszło w styczniu, gdy właściciel mieszkania przebywał poza granicami kraju. Przełom w sprawie nastąpił na początku lutego. Ustalono, że konsola gier Xbox znajdowała się w lombardzie.

– W trakcie czynności służbowych dzielnicowy pozyskał informację o tym, kto mógł dokonać kradzieży i kto ten sprzęt wystawił w lombardzie na sprzedaż – poinformowała asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku.

Obecnie śledczy ustalają, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie tych przedmiotów i czy to właśnie on wyniósł je z mieszkania prawowitego właściciela.

W związku z tym wydarzeniem apelujemy do wszystkich, którzy stykają się z okazjonalną możliwością zakupienia jakiegoś towaru o wzmożoną czujność – przestrzega policjantka. – Przestępstwa paserstwa można dopuścić się nie tylko umyślnie, ale i nieumyślnie. Należy zwracać uwagę na sprzęt i jego cenę. Czy jest porównywalna do ceny rynkowej produktu i czy sprzęt ma w wyposażeniu niezbędne dokumenty. Jeśli tego brak, możemy podejrzewać, że dana rzecz pochodzi z przestępstwa.

Zarówno za przestępstwo paserstwa, jak i za kradzieży grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.