K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tęczowa bieżnia!

0

Jak ma wyglądać bieżnia wokół boiska przy ZSP nr 1, pyta Urząd Miejski w Słupsku i szumnie ogłasza dotyczące tego konsultacje społeczne. Temat zaiste frapujący! Bo co wiadomo o tym projekcie rodem z budżetu obywatelskiego? Bieżnia ma być czterotorowa, okalać boisko wielofunkcyjne i dodatkowo dysponować 100-metrową prostą. Wzdłuż bieżni mogliby pod chmurką kształtować mięśnie atleci.

Przygotowany został już projekt budowlany, który wszystkie te elementy ujmuje. Czego więc mają dotyczyć ogłoszone konsultacje? Jako się wyżej rzekło: wyglądu bieżni! Spieszę więc z zaspokojeniem ciekawości urzędników i natychmiast zgłaszam swoją propozycję.

Przyjrzawszy się bacznie projektowi doszedłem do wniosku, że wygląd takiego obiektu powinien być odbiciem polityki społecznej niezłomnie dyktowanej przez ratusz. Pokrótce rzecz ujmując – tolerancji, równości, zrównoważonego rozwoju i zielonej energii. Jak z tym wszystkim zgrać wygląd bieżni? Najprościej, jak to możliwe! Zieleń otacza wszystko, a więc pozostają do zagospodarowania pozostałe kolory – równie symboliczne – będące wynikiem rozszczepienia światła. Proponuję, by poszczególne tory bieżni – począwszy od zewnętrznego – miały barwę czerwoną, pomarańczową, żółtą i niebieską. Stumetrowa prosta na odcinkach wykraczających poza owal bieżni byłaby na odcinku startowym fioletowa, a na odcinku finiszowym w kolorze indygo.

Ryszard Hetnarowicz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.