K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Reakcja na wykroczenia

0

W dniach od 16 do 19 lutego prowadzone będą przez policjantów działania prewencyjno-kontrolne „Piesi”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na kierujących pojazdami naruszających prawa pieszych, ale też na wykroczenia popełniane przez samych pieszych.

Wydział ruchu drogowego komendy lęborskiej policji w ramach działań wojewódzkich od 16 do 19 lutego przeprowadzi działania – „Piesi”. Akcja prewencyjno-kontrolna ukierunkowana będzie w szczególności na pieszych, którzy często swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla samych siebie i innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na zgodne z przepisami poruszanie się po drogach bez wydzielonych chodników i używanie przez pieszych elementów odblaskowych w trakcie poruszania się po drodze po zmierzchu (poza obszarem zabudowanym). Mundurowi będą nakładać mandaty karne, np. za przejście przy włączonym czerwonym świetle sygnalizatora lub przechodzenie w miejscach niedozwolonych. Będą też bezwzględnie reagować wobec kierujących naruszających prawa pieszych.

Podczas kontroli policjanci przekazywać będą ulotki informujące o zmianach w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Dotyczą one niechronionych użytkowników dróg.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.