Markos nie pozbierał się

0

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku koszykarze Energa Markos Słupsk w meczu fazy finałowej o miejsca 1-6 Pomorskiej Ligi Wojewódzkiej podejmowali zespół lidera UKS Siódemka Sopot. Mecz zakończył się dotkliwą porażką słupszczan 48:100.

To nie było dobre spotkanie w wykonaniu koszykarzy Energa Markos Słupsk. Drużyna UKS-u Siódemki Sopot od pierwszych minut narzuciła szybkie tempo i wyprowadzała kontry, których słupszczanie nie potrafili zatrzymać. Niemal każdy rzut gości kończył się punktami. Przewaga sopocian rosła bardzo szybko. Po dziesięciu minutach gry podopieczni Daniela Orzechowskiego przegrywali 11:22. Wydawało się, że w drugiej kwarcie, po rotacjach w składzie, gra się poprawi. Nic z tego słupszczanie nadal notowali stratę za stratą, a dodatkowo nie mogli przebić się przez solidną obronę sopocian. Ta kwarta zakończyła się całkowitą klęską gospodarzy, którzy przegrali aż 8:24. W pierwszej połowie meczu słupszczanie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Wyglądali tak, jakby przestraszyli się lidera. Daniel Orzechowski, trener Energi Markos Słupsk podkreślał fakt, że sopocianie liderują w tabeli i jeszcze nie doznali porażki. W tym meczu widać było ich wyższość techniczną i lepszą organizację gry (szczególnie w obronie).

W drugiej połowie UKS Siódemka Sopot nie zwalniała tempa. Po trzech kwartach drużyna gości prowadziła 74:32. Przy tak słabej postawie gospodarzy rywalom udało się osiągnąć 100 punktów. Sopocianie wygrali zasłużenie 100:48. W tej konfrontacji słupszczanom zabrakło trochę kondycji i podkoszowego sprytu. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach o miejsca 1-6 będzie znacznie lepiej, a słupska młodzież koszykarska utrzyma miejsce medalowe do końca rozgrywek wojewódzkich. Daniel Orzechowski zapewnia, że zespól będzie starał się to miejsce obronić.

Punkty dla słupskiej drużyny zdobyli: Kacper Żukowski – 16, Jakub Wasilewski – 10, dziewięć oczek dorzucił Błażej Pańczyk, a osiem Aleksander Kowalski. Tym razem tylko po dwa punkty zdobyli Maciej Orzechowski i Dawid Kaczmarek, a jedno trafienie zaliczył Wojciech Sorbian. W zespole gości 30 punktów rzucił Szymon Kiejzik – miał dwa celne rzuty za trzy punkty. Sopocianie w całym meczu zaliczyli aż siedem trafień za trzy punkty.

Kolejnym rywalem słupszczan w walce o medalowe miejsce będzie UKS Basket Ósemka Wejherowo. Mecz ten odbędzie się 24 lutego w Wejherowie. Drużyna Energa Markos Słupsk przed własną publicznością zagra 3 marca, gdy podejmować będzie drużynę UKS Bryza Kolbudy. (opr. rkh)