K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przejścia doświetlone

0

Po zmroku nie wszystkie przejścia dla pieszych w Lęborku są widoczne. Jednym z miejsc, w którym dochodziło do licznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów – także ze skutkiem śmiertelnym – było przejście przy ulicy Krzywoustego. Teraz zyskało ono nowe oświetlenie.

W ubiegłym roku mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych przy ulicy Krzywoustego w Lęborku, na wysokości budynku mieszkalnego numer 13. W wyniku doznanych obrażeń ciała zmarł. Było to jedno z poważniejszych zdarzeń drogowych z udziałem pieszego w tym rejonie miasta, do którego doszło po zmroku.

Na bieżąco występujemy do zarządców dróg w mieście i powiecie – mówi asp. Arkadiusz Loda z wydziału ruchu drogowego KPP w Lęborku. Jeżeli w jakimś miejscu dochodzi do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych lub rowerzystów występujemy z wnioskami o zmianę infrastruktury drogowej, zastosowanie aktywnych środków zwiększających bezpieczeństwo i pieszych, i rowerzystów.

Przejścia dla pieszych przy ulicy Krzywoustego są obecnie bardziej widoczne. Małgorzata Janczak z wydziału realizacji inwestycji UM w Lęborku informuje, że w ciągu tej ulicy doświetlono trzy przejścia. Lampy podwójne, 110-watowe każda w oprawie asymetrycznej stanęły na przejściu w kierunku zjazdu na Biedronkę i Polmozbyt, przy skręcie na Mieszka I i przy skręcie na ulicę Marynarzy Polskich.

Koszty zostały pokryte ze środków własnych Urzędu Miejskiego w Lęborku w kwocie około 30 tysięcy złotych – dodaje Małgorzata Janczak.

Na terenie Lęborka są jeszcze inne newralgiczne miejsca, w których dość często dochodzi do kolizji. Policja w całym kraju prowadzi akcję zmierzającą do poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

W ramach tych działań typujemy miejsca szczególnie niebezpieczne – wyjaśnia asp. Arkadiusz Loda. Analizujemy, do ilu zdarzeń doszło na danym przejściu dla pieszych i jego okolicach. Mam na razie wytypowane cztery miejsca i będziemy wstępowali o poprawę w nich infrastruktury drogowej.

Chodzi, między innymi, o ulice Kossaka, Wojska Polskiego oraz aleję Niepodległości. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.