K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Policja rozbiła gang

0

Policjanci podczas nalotu na jeden ze słupskich hoteli ujęli siedem osób w wieku od 20 do 30 lat. Zatrzymani mogą być członkami grupy zajmującej się kradzieżą samochodów.

W poniedziałek rano słupska policja doprowadziła do ujęcia siedmiu osób. Prokurator rejonowy potwierdził, że schwytani zajmowali się włamaniami do aut i paserstwem zrabowanych rzeczy. Podejrzanych schwytano stosunkowo szybko, ponieważ zatrzymania dokonano w związku z przestępstwami, do których doszło 19 lutego tego roku.

Jeśli chodzi o podejrzenie włamań do pojazdów na terenie miasta, ewentualnie powiatu, to z tymi siedmioma osobami realizowano czynności procesowe na terenie komendy, natomiast w dniu dzisiejszym realizowano je w Prokuraturze Rejonowej w Słupsku. Przedstawiono docelowo zarzuty trzem osobom: dwie stanęły pod zarzutem kradzieży z włamaniem, jedna – znana nam z takiej samej wcześniejszej działalności – ma przedstawione sześć zarzutów kradzieży z włamaniem do pojazdów, druga natomiast ma zarzut czterech kradzieży z włamaniem do pojazdów. Trzecia osoba – ma z kolei zarzut paserstwa skradzionego mienia z tych pojazdów – informuje Piotr Nierebiński, prokurator rejonowy w Słupsku.

Wszystkie przesłuchane osoby przyznały się do zarzucanych im czynów. Prokuratura, biorąc pod uwagę okoliczności i zebrany materiał dowodowy, skierowała do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Na razie nie wiadomo, jak długo podejrzani zajmowali się procederem przestępczym.

Jednak z tych osób ma już prowadzone postępowanie o taką działalność we wcześniejszym okresie. Nie można tego jednoznacznie sprecyzować, czy był to miesiąc, tydzień czy pół roku – Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 20 do 35 lat. Za stawiane im zarzuty przestępstwa kradzieży i paserstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.