K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Urodziny… na trzy!

0

W 133. rocznicę urodzin Witkacego słupskie teatry zapraszają na kolejną edycję festiwalu kulturalnego „Trzy Teatry”. Oczywiście nie zabraknie wyjątkowych spektakli i wielu innych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Słupsk od lat słynie z największej kolekcji prac Stanisława Ignacego Witkiewicza, którą posiada i wystawia Muzeum Pomorza Środkowego. W zbiorach znajduje się 125 obrazów malarza wykonanych różną techniką. Witkacy dał się również poznać jako dramaturg, dlatego w uczczenie jego 133. urodzin włączyły się słupskie teatry.

24 lutego, jak niemal co roku od prawie 30 lat, urodziny Witkacego. Tym razem trzy teatry – w związku z tym, że jeden nosi imię Witkacego, drugi ma w swoich zasobach repertuar według Stasia Witkiewicza, a teatr „Rondo” – bo ma dedykowany Witkacemu spektakl „W drodze na północ”, jakby uzasadnienie, że z Zakopanego czy z Warszawy do Słupska to jednak na północ – mówi Jolanta Krawczykiewicz, dyrektorka Słupskiego Ośrodka Kultury.

Nowy Teatr im. Witkacego na godzinę 12 przygotował familijną grę terenową, podczas której uczestnicy będą rywalizować w prawdziwie witkacowskich zadaniach. Dla zwycięzców przygotowano nagrody muzealne i teatralne.

Przez te trzy godziny podróż po całym budynku teatru, gdzie będą czekały różnego rodzaju niespodzianki, zadania i wyzwania. Tak zaczynamy w teatrze, a o 18 gramy „Mayday” – informuje Dominik Nowak, dyrektor Teatru Nowego im. Witkacego.

Natomiast Teatr Lalki Tęcza o godzinie 17 wystawi spektakl „Opowieści spod stołu, czyli absurdalny świat Stasia Witkiewicza”, przygotowany na podstawie młodzieńczych teksów Witkacego. W „Tęczy” znajdzie się także coś dla łakomczuchów – po spektaklu tort urodzinowy z okazji urodzin Stasia – poczęstunek dla widzów.

Teatr „Rondo” o godzinie 19 zaprasza za premierę sztuki tanecznej „W drodze” z akompaniamentem muzyki wykonywanej na żywo przez zespoły Zgagafari i Rzepczyno. Wejście na wszystkie przygotowane atrakcje w ramach festiwalu „Trzy Teatry” jest darmowe.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.