K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Budżet dla mieszkańca

0

Rusza kolejna edycja Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego. Od 5 do 31 marca w magistracie mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje zadania. Podobnie jak w poprzednim budżecie do podzielenia są 2 miliony złotych.

Miasto nie zrealizowało jeszcze projektów wybranych w poprzedniej edycji budżetu, a już szykuje się do rozdania kolejnych środków. W tym roku do dyspozycji wnioskodawców wyasygnowano 2 miliony złotych, które podzielono na zadania miejskie, lokalne i społeczne. Do 13 lutego mieszkańcy w toku konsultacji społecznych mogli zgłaszać uwagi odnośnie do regulaminu akcji.

Każdy słupszczanin w dniach od 5 do 31 marca może złożyć wniosek do budżetu obywatelskiego. Forma pozostaje niezmieniona – papierowa (osobiście lub pocztą tradycyjną) i elektroniczna (www.slupsk.wybiera.pl).

Proporcje podziału środków również nie uległy znacznej modyfikacji. Na projekty infrastrukturalne przeznaczono 1.700.000 złotych. Z tej kwoty 500 tysięcy wydzielono na zadania ogólnomiejskie i 1.200.000 na zadania lokalne. Pozostała kwota 300 tysięcy złotych powędruje do puli tzw. projektów miękkich, czyli działań społecznych. Nie zmienią się też kwoty, które można przeznaczyć na jeden wniosek.

Zadanie infrastrukturalne ogólnomiejskie do 500 tysięcy złotych, infrastrukturalne lokalne, czyli w każdym z okręgów, do 300 tysięcy złotych, natomiast jeżeli chodzi o zadania społeczne, ponownie przekazujemy kwotę 40 tysięcy złotych – informuje Monika Węgrzyn z Wydziału Komunikacji i Dialogu Społecznego.

Analiza merytoryczna zgłoszonych do budżetu wniosków odbędzie się w kwietniu, a już na czerwiec zaplanowano głosowanie. Proces decyzyjny przyśpieszono, aby odpowiednie wydziały Urzędu Miejskiego w Słupsku miały czas na opracowanie przetargów jeszcze w tym roku.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.