K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bursztynowi kłusownicy

0

Policjanci z Ustki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na plaży nielegalnie wydobywali bursztyn. Funkcjonariusze zabezpieczyli wydobyty materiał i sprzęt, którym sprawcy rozkopali nadbrzeżny klif.

O osobach niszczących klif poinformowali funkcjonariuszy świadkowie sytuacji. W celu weryfikacji zgłoszenia dyżurny komisariatu w Ustce wysalał patrol znajdujący się najbliżej miejsca zdarzenia. Policjanci zastali na miejscu dwóch mężczyzn w wieku 30 i 35 lat, którzy wykopali łopatami prawie dwumetrowej głębokości dół. Jak się okazało, bez żadnego pozwolenia wydobywali oni stamtąd bursztyn.

Mężczyźni zostali przewiezieni na komisariat policji w Ustce. Zabezpieczono przy nich 200 gramów bursztynu. Za ten czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności – informuje Sebastian Cistowski z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Aby w pasie nadbrzeżnym móc legalnie zbierać bursztyn, trzeba posiadać odpowiednie pozwolenie, wydane przez Urząd Morski. Poszukiwanie złota Bałtyku to dochodowy interes. Na rynku za kilogram bryłek ważących 10-20 dekagramów każda można dostać nawet 8 tysięcy złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.