K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gryfek rozdał medale

0

W Słupsku odbył się Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci Gryfek dla dwóch grup wiekowych – dzieci starszych z roczników 2006-2007 oraz dzieci młodszych urodzonych w latach 2008-2009. Na czterech matach stanęł

o blisko 130 młodych judoków.


W trzydziestu kategoriach wagowych swoje umiejętności – oddzielnie dziewczęta i chłopcy – zademonstrowali młodzi judocy w turnieju Gryfek. Dla wielu z nich był to tak zwany pierwszy krok w tej dyscyplinie sportu. W zawodach udział wzięło jedenaście klubów z Polski, a wśród nich GKS Olimpia Grudziądz, UKS Aquastacja Gdańsk, UKS Galeon Gdynia, KS Judo Gwardia Koszalin, UKS Tori Dąbrowa, UKS Piast Wrzeście, KS Samuraj Koszalin, GKS Żukowo, UKS 1 Bytów, UKS Judo Bydgoszcz, UKS Orzeł Kończewo oraz gospodarz TS Judo Gryf Słupsk. Ten cykliczny turniej jak zaznacza Lidiusz Kazior, trener TS Judo Gryf Słupsk jest przede wszystkim po to, żeby najmłodsi zawodnicy zdobyli doświadczenie w startach, pokazali już swoje umiejętności i wykształcili niezbędne nawyki.

Młodzi zawodnicy nie oszczędzali się. Walczyli z wielką zaciętością potwierdzając już duże umiejętności. Na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy, którzy wystąpili na słupskich matach, ale zwyciężyli najlepsi. Zawodnicy Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk zdobyli łącznie 15 medali w tym siedem złotych, pięć srebrnych i trzy brązowe krążki. Najlepiej wypadli judocy roczników 2006-2007, którzy aż pięć razy stawali na najwyższym stopniu podium. Byli to Weronika Urbaniak, Maria Musiałek, Oliwia Szycko, Adrian Jakubiniec i Marcin Wójcik. Medal srebrny w tej grupie wiekowej zdobyła Hanna Chmielnicka, a brązowy Jakub Martyna.

W rocznikach 2008-2009 medale złote zdobyli Anna Pacewicz i Natan Labuda, ze srebra mogli się cieszyć Paweł Zając, Miłosz Szrajda, Szymon Lewicz i Sambor Kamiński. Brązowe krążki zdobyli Szymon Marciniak i Mateusz Moszczyński. Medaliści Paweł Zając i Anna Pacewicz, zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk powiedzieli, że nie zamieniliby już judo na żadną inną dyscyplinę sportową. Ta dostarcza im radości i satysfakcji.

Organizatorem zawodów było Towarzystwo Sportowe Judo Gryf Słupsk, a w role sędziów na tatami wcielili się czołowi zawodnicy słupskiego klubu – Aleksander Plombon, Jakub Siedlikowski, rodzeństwo Martyna i Bartosz Szaniawscy oraz Dariusz Świercz. Kolejny Gryfek za rok. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.