K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Księgowe społecznie

0

W przyszłą środę, 28 lutego, rozpocznie się cykliczna akcja lęborskich księgowych związana z bezpłatnym rozliczaniem PIT-ów. Pomoc oferowana jest przede wszystkim osobom niezamożnym, starszym i tym, którzy samodzielnie nie są w stanie wypełnić zeznania podatkowego.

Bezpłatnego rozliczania PIT-ów mieszkańcom miasta i okolic podjęto się dziesięć lat temu. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były Agnieszka Pujsza-Pomorska i Janina Pujsza. Z czasem ekipa księgowych rozrosła się do czterech osób.

Jest to jedyna taka akcja na terenie powiatu – mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Zapraszamy osoby niezamożne, aby przyniosły zaświadczenia z pracy, ZUS-u i dokumenty zaświadczające o prawie do ulg. Dobrze jest wziąć ze sobą także faktury na lekarstwa.

Będzie również możliwość przesłania deklaracji drogą elektroniczną. W tym celu należy przynieść zeznanie podatkowe z 2016 roku. Podatnicy będą też mogli przekazać 1 procent podatku na wskazaną organizację pożytku publicznego.

Księgowa Emilia Wolska podkreśla, że księgowe rozliczać będą przez kolejne trzy środy, które przypadają na 28 lutego oraz 7 i 14 marca. Zapraszają do pokoju nr 15 (parter) Sanktuarium św. Jakuba w godz. od 16 do 17.30. Janina Pujsza przypomina, że w zeszłym roku z ich pomocy skorzystało stu mieszkańców powiatu lęborskiego. Zapewnia, że chociaż to już dziesiąty rok służenia mieszkańcom, księgowe chcą nadal pomagać.

W tym roku, podobnie jak było to w ubiegłym, termin rozliczenia z podatku dochodowego upływa 30 kwietnia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.