K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zmiany w akwaparku

0

W słupskim akwaparku od początku roku trwają prace budowlane. Zgodnie z planami przystąpiono do zmiany funkcji niektórych pomieszczeń względem pierwotnego projektu.

Park Wodny „Trzy Fale” ma odpowiadać rzeczywistym potrzebom miasta i jego mieszkańców. Zdaniem sterników Słupska pierwotny projekt obiektu był rozdmuchany i za drogi w utrzymaniu. Według informacji podanych na stronie internetowej urzędu, ratusz do 2031 roku zamierza dopłacić 75 milionów złotych do utrzymania inwestycji. Nowe plany zakładają zmianę modelu funkcjonowania akwaparku z rozrywkowego na medyczno-usługowy. Zamiast restauracji i saun pojawią się sale do ćwiczeń i klinika rehabilitacyjna.

Obecnie zbito już część płytek, którymi przed laty wyłożone były powierzchnie akwaparku. Na rynku nie ma już w sprzedaży identycznych wzorów, a w obiekcie w jednorodnej estetyce i tych samych parametrach technicznych trzeba położyć kolejne powierzchnie glazury. Zdecydowano się więc wymienić całość. Następnym krokiem będzie remont instalacji elektrycznej na obszarze budowli. Wiosną, kiedy pogoda ulegnie poprawie, zaczną się prace związane z wymianą dachu nad nieckami basenowymi. Obecne poszycie parku wodnego znajduje się w kiepskiej kondycji i przepuszcza wilgoć do środka obiektu. Inwestycję czeka jednak jeszcze więcej zmian.

W strefie basenu sportowego zostały już ograniczone przestrzenie pod trybuny i zabudowane pod grotę solną, która będzie służyła do inhalacji. Z kolei z pierwotnie zaprojektowanych mniejszych pomieszczeń wygospodarowano dwie sale fitness, ukierunkowane na cele prozdrowotne. Jedna z nich, o powierzchni około 120 mkw., wyłożona materacami i zaopatrzona w ścienne drabinki, przeznaczona będzie do ćwiczeń gimnastycznych, druga – z powierzchnią około 200 mkw. – służyć będzie zabiegom poprawiającym zdrowie, z preferowanym treningiem cardio.

Pierwsze odbiory budowlane poszczególnych elementów rozpoczną się w marcu 2019 roku i potrwają do maja. Na czerwiec zaplanowano szkolenia dla personelu i ostatnie prace wykończeniowe. Natomiast w wakacje odbędzie się długo wyczekiwane otarcie, na które słupszczanie czekają już blisko 10 lat.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.