K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Eduday w Mechaniku

0

Ponad dwadzieścia szkół wyższych z całej Polski zaprezentowało swoją ofertę podczas targów edukacyjnych w słupskim Mechaniku. Dla maturzystów była to doskonała okazja, aby lepiej zaplanować swoją ścieżkę edukacyjną.

Targi edukacyjne, to przede wszystkim wygoda i duża oszczędność czasu dla przyszłych studentów. Zamiast ruszać w podróże do ośrodków akademickich, uczniowie najpopularniejsze uczelnie mieli na wyciągnięcie ręki w Mechaniku. Impreza została przygotowana z myślą o maturzystach z całego Słupska, dlatego zainteresowania wydarzeniem nie zabrakło. Młodzież mogła porozmawiać nie tylko z pracownikami poszczególnych placówek, ale także z samymi studentami.

Na targach swoje stosika zaprezentowały 22 uczelnie krajowe oraz stowarzyszenie zajmujące się rekrutacją polskich absolwentów szkół na studia w Wielkiej Brytanii, gdzie wybierać można spośród kilkudziesięciu ośrodków. Wśród wystawców w Słupsku znaleźć można było uczelnie techniczne, artystyczne, medyczna, uniwersytety oraz kilka szkół wojskowych, np. WAT i Akademia Marynarki Wojennej. Oprócz tego swoje oferty przedstawiły szkoły policealne.

Odwiedzający targi mogli uzyskać konkretne informacje o swoich wymarzonych uczelniach. Przy stoiskach najczęściej pytano o progi przyjęć lub jakie przedmioty należy wybrać na maturę, aby dostać się na wybrany kierunek. Na przykład w Akademii Pomorskiej niezmiennie od lat oblężenie przeżywają specjalności medyczne na Wydziale o Zdrowiu. Tym razem maturzyści często pytali o fizjoterapię, co jest związane z wyraźnym zapotrzebowaniem specjalistów tego kierunku na lokalnym rynku pracy

Maturzyści, którzy będą chcieli u nas tę fizjoterapię studiować, mają zapewnione to, że od razu kończą pięcioletnie studia magisterskie, czyli takie, jakie są wymagane do wykonywania zawodu fizjoterapeuty – mówi Przemysław Kamiński z Akademii Pomorskiej.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też studia wojskowe. Stabilna praca w służbach mundurowych to dla wielu spełnienie marzeń.

Od razu na początku kandydat podpisuje się kontrakt, że po odbyciu pięcioletnich studiów będzie pracować na rzecz wojska – mówi Mateusz Kaczyński z Wojskowej Akademii Technicznej.

Równie dużą popularnością cieszą się studia w Anglii, gdzie edukację można bez problemu pogodzić z pracą zawodową. Tamtejsze uczelnie mają do zaproponowania prawdziwe zatrzęsienie możliwości.

W Wielkiej Brytanii w tym roku dostępnych jest 37 tysięcy kierunków – informuje Janusz Wargiewicz z portalu Studia w Anglii. – To oszałamiająca liczba dla maturzystów z Polski. Tracą trochę grunt pod nogami, kiedy się o niej dowiadują. Rzeczywiście nie da rady przejrzeć wszystkich kierunków. My doradzamy i jeżeli chodzi o wybór ścieżki kariery, mamy prostą radę: idź za swoimi marzeniami, nie rób żadnych kompromisów.

Do matury zostało niewiele ponad dwa miesiące. Większość maturzystów już dawno zdecydowało, gdzie będzie kontynuować naukę. Tym, którzy jeszcze nie dokonali wyboru, targi w Mechaniku na pewno podsunęły kilka pomysłów.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.