Lider w opałach

0

W pojedynku na szczycie ligi wojewódzkiej U-15 w koszykówce chłopców zespół KS Jedynka Pelplin pokonał w Słupsku lidera rozgrywek, Energę MJMS Słupsk 76:64. W zespole gospodarzy zabrakło kilku podstawowych zawodników.

Do spotkania z Pelplinem zespół Roberta Jakubiaka przystąpił bez kilku podstawowych graczy. Tę sytuację znakomicie wykorzystali goście, którzy bardzo szybko uzyskali znaczną przewagę punktową. Zawodnicy, którymi dysponował w tym meczu słupski szkoleniowiec, nie byli na tyle skuteczni, aby przeszkodzić świetnie rzucającym koszykarzom z Pelplina, takim jak Jakub Treder, Sebastian Kamiński czy Wiktor Imienowski. Przegrana przez zespół słupski 12:21 pierwsza kwarta była sygnałem, że to goście przyjechali po zwycięstwo z liderem rozgrywek.

Początek drugiej kwarty zdawał się zapowiadać, że gospodarze łapią pomału odpowiedni rytm gry, co pozwoli im odrobić straty punktowe. Momentami słupszczanie zbliżali się do zespołu Pelplin na dystans 10 oczek. Druga kwarta zakończyła się jednak zwycięstwem gości 22:17. Tak, więc koszykarze KS Jedynka Pelplin na przerwę schodzili z przewagą 14 punktów.

W drugiej połowie podopieczni Roberta Jakubiaka podjęli bardziej wyrównaną walkę z gośćmi. Trzecią kwartę słupszczanie przegrali już tylko różnicą dwóch punktów 16:14. W ostatniej odsłonie zespół Energa MJMS Słupsk rzucił się do szaleńczej pogoni, która przyniosła zwycięstwo w tej części meczu 21:17. Nie wystarczyło to jednak, by pokonać zespół KS Jedynka Pelplin. Goście byli wyraźnie lepsi i odnieśli zasłużone zwycięstwo 76:64.

Ta pierwsza porażka w rozgrywkach wojewódzkich dla trenera słupskiego zespołu była zaskoczeniem, ale jak zaznaczył, Pelplin to bardzo niewygodny przeciwnik. Porażka nie miała większego znaczenia dla pozycji słupszczan w tabeli. Są już onoi mistrzami województwa.

W tym roku podopieczni Roberta Jakubiaka, mimo, że zostali mistrzami województwa, nie mogą rywalizować w rozgrywkach centralnych, bo takie rozgrywki prowadzone są dla zawodników kategorii U-16. Najlepsi zawodnicy z U-15 występują w kategorii wyższej i grają w drużynie prowadzonej przez Daniela Orzechowskiego.

Punkty dla słupskiego zespołu zdobyli: Eryk Świtalski – 15, a po 13 trafień zaliczyli Igor Adamski i Maciej Piątkowski. Dziewięć oczek rzucił Adam Kurzawa. Leon Łachowski i Patryk Wasiura dopisali po cztery trafienia, a po dwa oczka dorzucili Tomasz Gałka, Mateusz Zach i Arkadiusz Chrzanowski.

Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki. Liderem, z 23 punktami, jest Energa MJMS Słupsk, miejsce drugie z 21punktami zajmuje MT Basket Kwidzyn. O trzecią pozycję walczyć będzie KS Jedynka Pelplin. (opr. rkh)