K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

MOPS będzie rozbudowany

0

Planowana jest rozbudowa budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łebie. Mieszkańcy mogą się zapoznać z wizualizacją obiektu po remoncie. Ogłoszono już przetarg, który ma wyłonić wykonawcę.

W tym roku mają rozpocząć się prace budowlane związane z rozbudową Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łebie.

Ogłoszony został przetarg i 6 marca będą otwarte oferty – mówi Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby. – Mam nadzieję, że pojawią się zainteresowane firmy. Oprócz tego, że rozbudowujemy i modernizujemy budynek MOPS-u, inwestycja obejmuje także tereny przyległe. Powstanie parking, droga dojazdowa i mały teren zielony.

Obecnie nie ma możliwości lokalowych do zapewnienia szeroko rozumianego wsparcia, którego oczekują będący w potrzebie mieszkańcy miasta. Burmistrz wskazuje na te braki. W obecnym budynku nie ma pomieszczeń dla psychologa, terapeuty i asystenta rodziny, który prowadzi rozmowy dotykające często spraw osobistych i intymnych. Takie rozmowy muszą odbywać się w specjalnych i przeznaczonych do tego pomieszczeniach.

W zmodernizowanym obiekcie powstanie, między innymi, mieszkanie kryzysowe. Andrzej Strzechmiński wyjaśnia, że zamieszkać w nim będzie mogła rodzina, która zostanie dotknięta poważną sytuacja kryzysową. Będą dodatkowe pomieszczenia dla osób bezdomnych, w których będą mogli skorzystać z kuchni, toalety, łazienki, a nawet pralni.

Ludzie, którzy takich rzeczy nie doświadczyli na swojej drodze życia, nie są w stanie tego pojąć. My musimy te osoby objąć pomocą, musimy się z nimi solidaryzować i je rozumieć – wyjaśnia burmistrz.

Wstępnie na realizację inwestycji potrzebne będzie około 1,5 miliona złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.