K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Strefa palacza

0

Na plaży w Łebie zostanie wyznaczona strefa dla osób palących. Ma to ograniczyć zanieczyszczanie morskiego brzegu niedopałkami papierosów. Obecnie to duży problem, gdyż te nieczystości można zauważyć praktycznie na każdym odcinku piaszczystej plaży.

Ciekawa inicjatywa związana z ochroną środowiska ma być wprowadzona w Łebie. Planuje się utworzenie na plaży specjalnych stref z myślą o osobach palących papierosy. Realizacja pomysłu ma zniwelować pozostawiane przez plażowiczów zanieczyszczeń w postaci niedopałków.

Myślę, że nie tylko Łeba, ale i inne miejscowości nadmorskie borykają się z problemem zanieczyszczania plaż przez palaczy – mówi Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby. – Po pierwszych sztormach jesiennych widać, ile na plaży jest niedopałków. Są to ilości rzędu milionów sztuk!

Już wcześniej starano się ograniczyć nieestetyczny i nieekologiczny problem. Burmistrz przypomina, że w 2012 lub 2013 roku próbowano wprowadzić całkowity zakaz palenia tytoniu na plaży, lecz radni nie pochylili się nad tym problemem. Teraz administracja samorządowa chce wprowadzić strefy dla palaczy. Będą to wydzielone miejsca, w których palacze będą mogli zapalić papierosy i niedopałki zostawić w określonym miejscu. Zdaniem burmistrza jest to pierwszy krok w ograniczaniu negatywnych zjawisk, które pojawiają się na plaży.

Strefy palaczy mają być uruchomione już w najbliższym sezonie letnim. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.