K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Malarskie impresje

0

W przyszłą sobotę, 3 marca, zaplanowano wernisaż malarski klubu pracy twórczej Absurd. Wystawę prac lokalnych artystek zatytułowaną „Nasze impresje malarskie” będzie można zobaczyć odwiedzając Centrum Informacji Turystycznej w Łebie.

Poza sezonem turystycznym Łeba wyludnia się, a mieszkańcy mają szansę na oddanie się swoim pasjom. W mieście funkcjonuje klub pracy twórczej Absurd, w którym artyści amatorzy mogą otworzyć się na sztukę i ujawnić posiadane talenty.

Elżbieta Biernacka i Barbara GawronGołębiowska, opiekun artystyczny grupy Absurd, mówią, że grupa wkrótce obchodzić będzie 20-lecie swej działalności. W tym czasie przewinęło się przez nią bardzo dużo osób z terenu Łeby i okolic. W tej chwili regularnie uczestniczy w spotkaniach sześć osób. Każdego roku organizowana jest wystawa w okolicach Dnia Kobiet.

Wkrótce będzie można zapoznać się z kolejnym efektem pracy twórczej łebianek. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Nasze impresje malarskie” odbędzie się 3 marca o godzinie 16.30 w Centrum Informacji Turystycznej w Łebie przy ulicy Kościuszki 121.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć nasze prace z ostatnich miesięcy – zachęca Elżbieta Biernacka. Staramy się, aby co roku była inna tematyka, inna forma i żeby to było interesujące nie tylko dla nas.

Techniki malarskie, które w tym roku będą eksponowane to przede wszystkim malarstwo olejne i akrylowe – podkreśla Barbara GawronGołębiowska. Na przestrzeni tych lat panie zdołały zapoznać się z pastelami, akwarelami, rzeźbą… Były też ikony, batik… Tych technik było sporo, ale każdy wybiera tę, która najbardziej pasuje i w niej się wypowiada. Co roku są to nowe obrazy i jest ich dużo, jak na ten czas. Przed sezonem turystycznym, w trakcie i po nim wszyscy są zajęci, ale zimę spędzamy tutaj. I wtedy powstają te obrazy. Jedna osoba potrafi namalować i sześć obrazów całkiem sporego formatu.

Autorkami prac malarskich, które będzie można oglądać do połowy marca, są Kamila Arseniuk, Elżbieta Biernacka, Hania Borowska, Jolanta Jakubczyk, Krystyna Suchocka oraz Magdalena Szczęsna. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.