K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wypadek na wysokości

0

W czwartek, 22 lutego, przy Domu Pomocy Społeczne nr 1 w Lęborku doszło do poważnego wypadku. Dwóch mężczyzn wykonujących prace na wysokości wypadło z kosza podnośnika. Na miejscu pracowała policja. Obecnie określane są przyczyny nieszczęśliwego zdarzenia.

Wczoraj około godziny 14.30 policjanci zostali poinformowani, że w Lęborku przy ulicy Stryjewskiego doszło do wypadku. W trakcie prac dekarskich z użyciem dźwigu z wysokości około sześciu metrów z kosza podnośnika wypadło dwóch mężczyzn. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Koniecznym było również powiadomienie innych służb ratunkowych.

Z ustaleń policjantów wynika, że najprawdopodobniej doszło do awarii wysięgnika – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. Na miejscu zabezpieczyliśmy wszelkie ślady, przesłuchaliśmy świadków tego zdarzenia. Zabezpieczony został także sam pojazd z podnośnikiem.

Mężczyźni z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Są to 37- i 34-letni mieszkańcy powiatu lęborskiego, pracownicy jednej z firm ogólnobudowlanych z powiatu. Podczas wypadku byli trzeźwi i w momencie przybycia policjantów przytomni.

O wypadku funkcjonariusze powiadomili Państwową Inspekcję Pracy. Pod nadzorem lęborskiej prokuratury będą wyjaśniane okoliczności i przyczyny tego nieszczęśliwego zdarzenia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.