K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Myszka zamiast piłki

0

E-sport zdążył się już na trwałe zadomowić w szkołach. W słupskim Rolniczaku otworzono właśnie profesjonalną salę gamingową, w której uczniowie będą szlifować swoje umiejętności w grach komputerowych.

Nie tak dawno uczniowie mogli tylko pomarzyć o szkolnych salach przeznaczonych wyłącznie do gier komputerowych. Tymczasem dla pokolenia dzisiejszych nastolatków takie klasy już niedługo mogą być normą. W Zespole Szkół Agrotechnicznych zaprezentowano właśnie gaming room, wyposażony w profesjonalny sprzęt do uprawiania e-sportu. Nowoczesne komputery mają pomóc szkolnej drużynie w zdobywaniu lepszych miejsc na ogólnopolskich turniejach dla graczy. Pomysł stworzenia sali zrodził się w głowach uczniów. Dzięki swojemu zapałowi do inicjatywy zdołali przekonać władze powiatu i kierownictwo szkoły.

Przygotowujemy się do tego cały rok. Treningi gamingowe prowadzone są praktycznie codziennie, jak nie w szkole, to w siebie domu online – mówi Mateusz Grzesik, członek drużyny e-sportowej Rolniczak Team. – Lepiej jest grać razem, kiedy gracze siedzą obok siebie i widzą się nawzajem. Są dużo większe emocje i na pewno to pomaga.

Żadna inna szkoła w Słupsku nie może się pochwalić własnym gaming roomem. Część sprzętu udało się nabyć taniej dzięki współpracy z firmą Genesis, która dostarczyła kontrolery i krzesła dedykowane specjalnie dla graczy. Sala będzie wykorzystywana wyłącznie do zajęć e-sportowych. Być może w przyszłości uda się nawet otworzyć klasę o profilu związanym z grami komputerowymi.

Myślimy o tym, z tym że bardzo dokładnie musimy przemyśleć to zamierzenie. Będziemy chcieli otworzyć klasę technik informatyk, lekko sprofilowaną na e-sport, ale aby nie zatracić tego, co jest istotne w edukacji, czyli przede wszystkim uczenia w konkretnym zawodzie – mówi Iwona Wojtkiewicz, dyrektorka Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

Uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechnicznych mogą już pochwalić się pierwszymi sukcesami na niwie e-sportu. W turnieju gamingowym w Gdyni i Krakowie drużynie Rolniczka udało się wywalczyć czołowe miejsca w Counter Strike`u.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.