K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z fryzjerską precyzją

0

W minioną niedzielę, 25 lutego, w Lęborku odbył się 48. Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski Uczniów Rzemiosła. W czterech konkurencjach przygotowujących uczniów klas trzecich do egzaminu czeladniczego rywalizowało ze sobą 30 uczestników.

Organizatorem konkursu był Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku (branża fryzjerska), natomiast współorganizatorem – Powiatowe Centrum Edukacyjne Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem starosty lęborskiego. W 48. edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego Uczniów Rzemiosła wzięło udział 30 uczestników z trzech szkół, czyli PCE ZSP w Lęborku, Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach oraz Zespołu Szkół Zawodowych Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach.

Bardzo dużo e tym roku mamy uczennic klas trzecich, które są zrzeszone w Cechu Rzemiosł Różnych w Lęborku – mówi Małgorzata Klimko, przewodnicząca branży fryzjerskiej w Lęborku i prowadząca konkurs. – Sześć pierwszych miejsc kwalifikowanych jest do etapu regionalnego. Komisja konkursowa składa się z egzaminatorów ze Słupska i Bytowa. Zwraca ona uwagę przede wszystkim na czystość wykonanych prac. To podstawa konkurencji. We fryzurach damskich liczy się kolorystyka. Szczególnie we fryzurach kreatywnych jest ona bardzo ważnym elementem.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach. Małgorzata Klimko podkreśla, że każda z nich jest przewidziana podczas egzaminu czeladniczego. Pierwsza z konkurencji to strzyżenie i modelowanie klasycznej fryzury męskiej, druga to fale wyciskane na mokro, trzecia to fryzura dzienna kreatywna i czwarta – fryzura wieczorowa kreatywna. Ta ostatnia cieszy się największym zainteresowaniem publiczności.

Uczestniczka konkursu Dominika przyznała, że tego dnia jej nic nie szło, natomiast Bernadka miała satysfakcję, że może zaprezentować swoje umiejętności w rywalizacji konkursowe.

Zdobywcy pierwszych sześciu miejsc będą reprezentowali cech, miasto i powiat lęborski w Regionalnych Zawodach Fryzjerskich, które odbędą się w marcu na terenie Słupska. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Hincke z Sierakowic, drugie – Dorota Rymanowska z Lęborka, natomiast trzecie – Paulina Baranowska również z Lęborka. Na następnych pozycjach uplasowali się kolejno: Weronika Szczypior, Sylwia Damaszk oraz Anna Dampc. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.