K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolizja z manekinem

0

Warunki pogodowe nie sprzyjają bezpieczeństwu użytkowników ruchu drogowego. Groźnie było m.in. w Lęborku. Kierowca opla, chcąc uniknąć zderzenia z innym pojazdem, wjechał w budynek, taranując przysklepowe manekiny, które z kolei spadły na znajdującego się w pobliżu chłopca.

Szczególnie niebezpiecznie było na drogach powiatu lęborskiego w miniony poniedziałek (26 lutego). Jak już informowaliśmy, w godzinach porannych kierujący volkswagenem golfem uderzył w ogrodzenie posesji i potrącił kobietę, która akurat odśnieżała swoje obejście. Potrącona 56-letnia mieszkanka Wrześcia z obrażeniami ciała została przewieziona do lęborskiego szpitala

Jej zdrowi niv już nie zagraża – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Policjanci na miejscu sprawdzili sprawcę pod kątem trzeźwości. Był trzeźwy. Z uwagi na poważne konsekwencje tego zdarzenia policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy i dowód rejestracyjny pojazdu.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do trzech lat pozbawiania wolności. Tego samego dnia, lecz kilka godzin później, do groźnie wyglądającej kolizji doszło w Lęborku przy ulicy Targowej. Magdalena Zielke mówi, że na skrzyżowaniu z ulicą Chopina doszło do kolizji dwóch pojazdów. Audi wymusiło pierwszeństwo na kierowcy opla, który jechał w kierunku centrum miasta. Prowadzący opla, chcąc uniknąć zderzenia z audi, odbił w prawo i uderzył w budynek oraz manekiny stojące przed blokiem. Przewracające się manekiny uderzyły w przechodzącego koło nich chłopca. Został on przewieziony do szpitala, ale na szczęście nic mu się nie stało. Kierowca audi ukarany został 300-złotowym mandatem.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Należy pamiętać, aby dostosować prędkość jazdy do trudnych warunków – jeździć wolniej i ostrożniej, bo na nawierzchni pokrytej lodem bardzo łatwo jest wpaść w poślizg. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.