K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowy dom dla zwierzaków

0

Już za dwa tygodnie miasto ruszy z budową nowego schroniska dla zwierząt. Wykonawcą została firma Proinvest Partner z Gdańska, która zbuduje obiekt za 6 milionów złotych.

Nowe przytulisko dla czworonogów powstanie na działce przy ul. Sportowej w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków. Obiekt zastąpi wysłużony zwierzyniec od dawna funkcjonujący przy ulicy Portowej. Schronisko oprócz Słupska będzie obsługiwać cały region, co zawarto w porozumieniu z ościennymi gminami, które będą partycypować w kosztach jego utrzymania. Inwestycja od początku planowana była jako wspólne dzieło samorządów gminnych wchodzących w skład miejskiego obszary funkcjonalnego.

Schronisko będzie zajmować teren o powierzchni 1.4 hektara. Aby zmieścić się w kosztach inwestycji, projekt obiektu okrojono z 200 do 167 boksów dla psów. Natomiast dla kotów wygospodarowano 80 miejsc. Przytulisko wyposażono w kilka udogodnień dla czworonożnych pensjonariuszy. Dla samic karmiących szczeniaki oraz dla kotów przewidziano boksy z podgrzewaną podłogą, natomiast na wybiegach zamontowane zostaną automatyczne poidełka.

Co prawda, nowe schronisko nie jest na miarę naszych marzeń – mówi Barbara Aziukiewicz, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, oddziału w Słupsku – ponieważ ze względu na finanse musieliśmy zrezygnować z ważnej rzeczy, jaką jest sala audiowizualna, w której można by przyjmować szkoły, przedszkola, organizować spotkania, wyświetlać filmy. Ale – ważne, że będzie nowe schronisko, w którym zwierzęta będą miały bardzo dobrze, lepiej niż w tym, w którym przebywają obecnie, a które istnieje już czterdzieści lat. Przez ten czas było ono zszywane, doklejane i przede wszystkim walące się.

Według planów nowe schronisko dla zwierząt zostanie oddane do użytku w lipcu 2019 roku.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.