K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Blisko milion na żłobek

0

W Nowej Wsi Lęborskiej planowany jest budynek, w którym znajdą się żłobek oraz przedszkole. Na uruchomienie żłobka gmina otrzymała 900 tysięcy złotych dofinansowania w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 – Maluch+.

Obiekt ma być wybudowany od podstaw. Zostanie zlokalizowany na gminnych działkach na terenie Nowej Wsi Lęborskiej. Budynek będzie przeznaczony wyłącznie na potrzeby placówki opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznej.

Mamy już pełną dokumentację i zaraz złożymy wniosek o pozwolenie na budowę – mówi wójt Ryszard Wittke. – Uważam, że jest to duży obiekt i jeśli jakaś firma wygra przetarg to będzie miała komfort budowy. Miejsce jest atrakcyjne, drogi dojazdowe są zapewnione. My będziemy się cieszyli, gdy te mury będą rosły, a rodzice, gdy przeniosą już swoje pociechy do nowego obiektu.

W nowym budynku w pierwszej kolejności zostanie uruchomiony żłobek. Na jego powstanie samorząd otrzymał dofinansowanie w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 – Maluch+.

W poniedziałek dostaliśmy dofinansowanie w wysokości 900 tysięcy na budowę żłobka, a do końca marca wystąpimy o kolejne środki – zapowiada wójt Wittke. – Z przeznaczeniem na wyposażenie i dodatkowe oddziały, przedszkolne. Wszystko jest w jednym kompleksie. Myślę, że przydałby się jeszcze większy żłobek, bo potrzeby są duże.

W żłobku będzie 45 miejsc. Natomiast do przedszkola będzie mogło uczęszczać aż 200 dzieci. Całość planowanych prac związanych z budową i wyposażeniem nowego obiektu ma zakończyć się w 2019 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.