K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rozbój z użyciem zabawki

0

Prokuratura Rejonowa w Lęborku prowadziła śledztwo w sprawie rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń, do którego doszło pod koniec ubiegłego roku. Konrad M. odpowie teraz nie tylko za ten czyn, ale i za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji, którego w takcie prowadzonych czynności… ugryzł.

W połowie grudnia ubiegłego roku do jednego ze sklepów na terenie Lęborka wtargnął mężczyzna, trzymając w ręku przedmiot przypominający broń. Groził ekspedientce i zażądał wydania pieniędzy. 24-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego został zatrzymany przez lęborską policję.

Policja działała bardzo sprawnie, bo już kilkanaście minut po napadzie został wytypowany sprawca, a następnie zatrzymany na dworcu PKP – mówi Patryk Wegner, prokurator rejonowy w Lęborku. Przewieziony został do komendy policji, a następnie do prokuratury, gdzie został mu postawiony zarzut rozboju.

Okazało się, że mężczyzna dokonał rozboju w warunkach recydywy. Sąd Rejonowy w Lęborku zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. W tym tygodniu Prokuratura Rejonowa w Lęborku zakończyła śledztwo w tej sprawie i do sądu skierowany został akt oskarżenia.

Zarzucono Konradowi M. przestępstwo rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń – informuje prokurator Wegner. – Był to chiński pistolet zabawkowy, który do złudzenia mógł uchodzić za broń palną. Jednocześnie Konradowi M. zarzucono drugi czyn, bowiem w trakcie transportowania go do komendy policji ugryzł on jednego z policjantów. W związku z tym zarzucono mu naruszenie nietykalności tego policjanta.

Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.