K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Drzewa gorejące?

0

Wydaje się, że Słupsk wciąż cierpi na brak symbolu wyróżniającego go wśród innych miast. Plastikowe niedźwiadki nie jaśnieją takim promocyjnym blaskiem, jakiego po nich spodziewał się pomysłodawca. Ratusz postawił więc na krzewy gorejące, w które przemienił świątecznie przystrojone drzewa stojące przy drogach wylotowych z miasta.

Do 9 lutego świąteczna iluminacja zmieniała słupski park przy alei Sienkiewicza w mieniący się światełkami park Las Vegas. Wtedy zdemontowano ją, a jej właściciele zainkasowali 225 tysięcy złotych jako pierwszą z trzech umownych rat za jej użyczenie. Następne w tej samej wysokości wzbogacą ich konto w kolejnych dwóch latach. Park z pomnikiem Sienkiewicza spowiły znów ciemności dyktowane koniecznymi oszczędnościami.

Jednak ratusz uznał najprawdopodobniej, że świętowania nigdy dość i chociaż namiastkę tej atmosfery warto pielęgnować dłużej. Przy okazji można wyróżnić się na tle innych miast. Pozostawił więc oświetlone drzewa przy głównych, bo przelotowych arteriach miasta. Teraz, po zapadnięciu zmroku jaśnieją one setkami światełek niczym biblijny krzew gorejący. Trudno powiedzieć co symbolizują w zimowej szarzyźnie miasta, ale jedno jest pewne – za darmo prądu nie czerpią. Chyba, że są wyrzutem sumienia za dwa lata pozbawiania słupszczan świątecznej iluminacji. Teraz będą wiodły mieszkańców miasta od świąt do świąt, a przyjezdnym zaświadczały o opiekuńczym, troskliwym charakterze włodarza.

Wielkanoc już za niespełna miesiąc i światełka będą jak znalazł! Co mają wspólnego z tymi świętami? A cóż to kogo obchodzi. (rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.