K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Energa Cup Junior 2

0

Na parkiet powraca turniej Energa Cup Junior. Już 3 marca drużyny z roczników 2010 i 2011 rywalizować będą w hali sportowej im. Tadeusza Gwiżdża przy ulicy Niedziałkowskiego 2 w Słupsku. Druga edycja turnieju kierowana jest do zawodników siedmio- i ośmioletnich.

Turniej Energa Cup Junior ma przede wszystkim popularyzować piłkę nożną wśród dzieci, promować zdrowy styl życia i integrować środowisko piłkarskie regionu słupskiego. – W takich turniejach jest coś niesamowitego. Obserwując dzieci, ich postawę i emocje przypominamy sobie, za co kochamy piłkę nożną. Chyba nikt nie angażuje się tak, jak te małe dzieci – one poza piłką nie widzą świata. Zupełnie jak profesjonalni piłkarze – mówi Paweł Kryszałowicz, były reprezentant Polski w piłce nożnej i członek zarządu Gryfa Słupsk S.A.

Formuła turnieju zakłada start maksymalnie dziesięciu drużyn, rywalizację w grupach a następnie fazę pucharową. – W grudniu zdobyliśmy pierwsze doświadczenia w organizacji takiego turnieju. Teraz chcemy przeprowadzić go jeszcze lepiej. Do oglądania zawodów zapraszamy szczególnie rodziców, którzy myślą o zapisaniu dzieci do akademii piłkarskiej. Turniej będzie świetną okazją, aby przekonać się, jak kapitalną rzeczą dla dzieci jest gra w piłkę nożną – mówi Robert Chuchla, koordynator Akademii Piłkarskiej Gryfa Słupsk S.A.

Organizatorzy zapraszają rodziców i kibiców do wspólnej zabawy, dopingowania i przeżywania turniejowych emocji razem z młodymi piłkarzami i piłkarkami. W turnieju wystąpi 10 drużyn ze Słupska i regionu.

Akademia Piłkarska Energa Gryf Słupsk S.A. powstała we wrześniu 2017 roku w celu szkolenia piłkarskiego chłopców i dziewczynek z roczników 2007, 2008, 2009 oraz 2010/2011. Zajęcia dla dzieci są darmowe.

Więcej informacji o turnieju Energa Cup Junior na fb.com/APEnergaGryfSlupskSA oraz w kontakcie mejlowym: [email protected]

(red.)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.